#13 Žáček Martin
#12 Matza David
DDM Děčín Sanex cz s.r.o. - sanace, stavitelství, energetika EXE SPORT SAPRIL s.r.o. | Výroba a prodej obalového materiálu
Město Děčín Děčínský deník Florbalové třídy

Tréninky

Soutěžní přípravka (2010-2012)
elévové (2008-2009)
mladší žáci (2006-2007)
starší žáci (2004-2005)
dorost (2002-2003)
dorostenky (2002-2003)
junioři (2000-2001)
muži A (99 a starší)
Zájmové kroužky mladší (2005-2008)
starší (2001-2004)
Florb. třídy ZŠ Tyršova 3. třída
4. třída
5. třída

kontakt:
Tomáš Štěpánek
775 862 628

Nákup zboží

EXE SPORT Návod
(500 kB, .pdf)
Klubová sleva 25-30 %.

Ptejte se

Máte dotaz na redakci, připomínku k webu, náměty, nápady?

Zeptejte se

100 %

Na slovíčko s...Nikčou Hermannovou #2

23.11.2018 | Petr Miško

Po delší době jsme si znovu přizvali "Na Slovíčko..." zajímavou osobnost spjatou s naším klubem...


Ahoj Niky, po delší době tě opět oslovujeme s žádostí o rozhovor. Fanoušci děčínského FBC jistě zaregistrovali tvůj posun na další metu, to jest reprezentace. Vybavuješ si pocity, když ti poprvé přišla reprezentační pozvánka?

Ahoj, jsem ráda, že jsem to zrovna já.
Popravdě jsem vůbec nečekala pozvánku, ale když jsem se dozvěděla, že jsem v nominaci, tak jsem měla strašnou radost, vtipné bylo to, že jsem se to vlastně dozvěděla od Káji Hanžlové, která mi poslala nominaci a napsala mi k tomu,, co to je?” Já to ještě nevěděla a jen jsem koukala a nevěřila jsem svým očím, takže vlastně většina lidí to věděla dříve než já. Opravdu jsem měla strašnou radost, že se mi splnil další sen nahlédnout do repre.

Je něco, co tě na repre srazech překvapilo? Nároky trenérů, program atd.

-Nejvíce jsem se bála, jak budu rozumět našemu trenérovi, který neumí česky, protože veškeré pohovory nebo meetingy máme v angličtině a angličtina není moje silná stránka, takže toho jsem se bála nejvíce, ale už se chytám: D. Jinak tréninky jsou super je to pokaždé něco nového a kolektiv je taky fajn. Co se týče zápasu, tak to se nedá úplně srovnávat se zápasy v lize, je to jiné tempo a kvalita hry. Na každé repre akci je program nabitý hlavně tréninky a meetingy, kde se většinou řeší florbalové situace nebo rozebíráme zápasy apod. Nároky trenérů? Tak na každého jsou individuální nároky, ale tak každý trenér chce, abys byla lepší, takže chce z tebe vytáhnout maximum, jak na tréninku, tak na zápase, protože, jak se říká,, trénink je zrcadlo zápasu´´.

V dresu s lvíčkem na prsou se potkáváš i se svým vzorem Eliškou Krupnovou (jestli se nepletu :D). Bavíte se spolu nějak více, případně snaží se ti třeba i dávat nějaké rady a tipy?

-Nene nepleteš se, je to tak . S Eliškou se bavíme tak spíše o florbalových věcech, když si nevím rady, tak vím, že se na ni mohu obrátit a vždy mi poradí. Ona jako bývalá hračka Ivanti tigers (herbadentu) sleduje naše zápasy, takže se bavíme i takhle o našich zápasech a bavíme se tak normálně

Jaký je tvůj následující florbalový cíl? Chtěla jsi hrát za Tigers – splněno, chtěla jsi vyhrát titul – splněno. Hádám, že i reprezentace patřila mezi vysněné cíle – splněno. V mladém věku jsi toho již stihla dost, tak která meta je před tebou nyní?

-Popravdě jsem si nemyslela, že by se mi tyto všechny sny mohly takhle rychle splnit, ale jsem za to opravdu ráda a dělám vše proto, aby další sny jsem si splnit mohla. -Můj další cíl v následující metě, tak určitě se zúčastnit MS ve Švýcarsku a skončit do 3 místa, protože si myslím, že ten tým na to opravdu má a chtěla bych být určitě u toho. A co se týče dalších cílů, tak to nechávám plynout, ale další z cílů je si zahrát někde v zahraničí například (Švédsko, Švýcarsko, Finsko).

Odskočme od reprezentačního tématu na klubovou úroveň. V ženské extralize jsi měla možnost potkat se i s dalšími odchovankyněmi z Děčína Markétou Rumlovou a Evou Krauskopfovou. Došlo na vzájemné střetnutí a bylo to pro tebe nějak zvlášť významné? Byly mezi vámi nějaké hecovačky nebo jste ani nestihly poklábosit?

-S Evičkou Krauskopfovou jsem si v Děčíně nestihla zahrát, já když jsem začala hrát florbal za klub, tak Evička už hrála jinde, takže, když jsme proti sobě nastoupily, tak to bylo v pohodě. Vždy jsme se před zápasem pozdravily a po zápase tak pár slov prohodily, ale jinak ne. Teď je ve Švýcarsku, takže už proti sobě nenastupujeme.

-No s Maky Rumlovou to bylo těžší už jen z toho důvodu, že jsme spolu hrály florbal ve škole a i v klubu a byly jsme taková nerozlučná dvojka. A když přišel ten čas, že jsme proti sobě měly hrát tak to bylo zvláštní, ale je to sport a tohle se ve sportu stává, že každá šla jinám. S Maky vždy po zápase pokecáme, vyfotíme (foto odpovídá za vše). Transparent nám vyrobila Kája Hanžlová. Jinak je to fajn, když se takhle sejdeme spolu na hřišti, jen proti sobě no. Jsem ráda, že jsme to obě dotáhly do extraligy.
Jednou spolu a teď proti sobě

Poslední otázka. Co dělá Nikola Hermannová, když se zrovna neprohání s děrovaným míčkem?

-To je dost těžká otázka: D. Začala jsem pracovat už nemám ten studentský život, takže jsem přes den v práci a hned po práci jdu na trénink a takhle to mám každý den a o víkendech zápasy, takže vlastně já většinu svého času stejně trávím tím, že ten balonek po tom hřišti proháním, ale když je teda volný víkend, tak jezdím do Děčína za rodinou není to moc často, ale aspoň nějaký ten čas s nimi trávím. Teď se těším na Vánoce, že si odpočinu a budu doma. ?

Niky děkujeme ti za rozhovor a přejeme, ať se ti nadále daří ve sportovním i osobním životě ;)


Profil

#26 Fanda Kvíz #26 Fanda Kvíz
Pozice: obránce
Narozen: 26.03.2005

Anketa

Zúčastníte se některé z akcí v rámci Týdne florbalu na zimním stadionu?

Ano, jako hráč.
61.36%

Ano, jako fanoušek.
29.55%

Nezúčastním se.
9.09%

Školní SALMING liga

2015-2016

© 2000-2019 1.FLORBALOVÝ KLUB DĚČÍN | all rights reserved | designed by .Greep IS | created by Michal Domes