Zeptejte se

70 %

Muži odehráli dobrý zápas, ale body bral soupeř

09.01.2019 | Petr Miško

Po vánoční pauze se děčínští florbalisté vydali do matičky Prahy. Nejelo se ale na nákupy do Zličína, nýbrž do nedalekých Hostivic, kde hrají domácí zápasy Panthers.

Panthers Praha - DDM SANEXCZ Děčín IV  8:3 (0:0, 1:0, 7:3)

sestavy a statistiky zde

Utkání začalo bleskovou šancí domácích, která ale zanechala stopu jen na břevně. Pak se Praha zatáhla a dávala najevo, že se bude soustředit na pečlivou defenzivu a spoléhat na brejkové situace. Proč ne, Děčín tuto variantu přijal a s míčkem na holích se snažil na obrané šiky něco kloudného vymyslet. Krom střel od obránců, ale na nic dalšího nepřišel a protože děčanům zatím fungoval backchecking, svítilo na tabuli skóre 0:0.

Druhá třetina znamenala u ubou týmů zvýšení aktivity a jako první přočísnul bezbrankovou hladinu domácí Míka. Vstřelená branka dala na florbalky pantherů větší chuť cpát se do útoku a naopak predátorům trochu sebrala jistotu. Nepříjemnou pasáž Děčín ale přežil hlavně díky zakrokům Jirky Přeučila, hlavně Monstersave zvednul diváky ze sedaček a domácí střelec už chtěl lámat hokejku. Děčín mohl odpovědět, ale jakoby byl kolem brankoviště golmana Slavaty aktivován goaldský štít a míček nechtěl ani do prázdné branky. Děčané ale nehráli vůbec špatné utkáni, nejistotu během třetiny opět nahradili sebevdomím a už k tomu chyběla ta gólová tečka.

I třetí třetina vypadala nadějně a bylo cítit, že tým má na to urvat ze zápasu nějaký ten bodík. Jenže...ve 45.minutě najednou bum a gólově vyřešený protiútok pražanů táhne Děčín pod hladinu. Směrem vzhůru pak svůj tým ale poslal Černý, který už ve své druhé megašanci tentokrát nekompromisně zakončil. Střídačka Děčína vyskočila jako jeden muž a energie se přenesla i na hřiště. Výsledkem toho je srovnávací trefa Žáčka, který domácího brankáře propálil na bližší tyč. Radost děčínských ale netrvala dlouho. Následovala totiž bláznivá pasáž, kdy již neplatilo postavení figurek na šachovnici jako v předchozích dvou periodách. Hrálo se daleko více na riziko a hráči se dostávali pod větší tlak. To sedlo pantherům a přibývalo jejich šancí i gólů. Děčín ještě stačil kontrovat jendou brankou Pilka alá Ovečkin, ale rozjeté pražany to již nezastavilo. Ti konec zápasu zvládli skvěle a z vyrovnaného duelu udělali pro Děčín až krutý výsledek.

V sobotu 12.1. doražte do Boru, Děčín se pokusí zdolat Wizzardy, které na jejich půdě dokázal těsně porazit.