100 %

Wizardi znovu poraženi. Děčín slaví druhou domácí výhru v řadě!

15.01.2019 | David Matza

Po těsné venkovní výhře se Děčín s pražskými Wizardy setkal znovu, tentokrát na palubovce v Novém Boru...

Od začátku zápasu bylo na děčínské střídačce živěji než v předchozích zápasech a stejně tak byla znát aktivita i na hřišti. Děčín si vypracoval dvoubrankové vedení, jenže to vzalo brzy za své. Čarodějům stačilo na srovnání pouchých 32 vteřin. Následně dokonce hostující Šrámek zaskóroval potřetí a poslal svůj tým do vedení (jeho první a třetí gól dělila 1 minuta a 52 vteřin). Naštěstí i děčínský tým měl ve svých řadách hráče, který měl "střeleckou". Podruhé v zápse zafungovala spolupráce Kužel-Žáček – tentokrát v přesilovce. Ani stav 3:3 ale dlouho nevydžel, Šrámek si, též v přesilovce, našel místo ke střelbě a načal svůj druhý hattrick v zápase.

Na góly nejchudší třetina byla ta druhá. Branková situace v ní přišla až v polovině a byla značně sporná. Unikajícímu útočníkovi soupeře se pod nohy vrhl brankář Miško, zastavil míček, ovšem sudí odpískali nájezd. Dohady nic nezměnily, a tak měli Wizardi šanci odskočit na rozídl dvou branek. Jako exekutora si hosté vybrali, koho jiného než, Šrámka a ten se popáté nemýlil. Hra plynula dále, šance si dokázaly průběžně vypracovat oba týmy, ovšem do konce periody už se trefovali pouze střelci Děčína. Nejdříve Černý předložil další loženku Žáčkovi, které též dovršil hattrick a následně se pěkně na střed uvolnil Bořuta. 5:5.

V závěrečné třetině se s brankami roztrhl pytel. Pro domácí byla důležitá především pasáž od sedáté do jedenácté minuty kde se trefil Žáček a 2x Matza. Díky těmto třem gólům Děčín odskočil na 9:6. Tento náskok se později ukázal jako rozhodující. Šrámek sice využil další přesilovku a zkompletoval svůj druhý hattrick v zápase, ale děčínští vždy dokázali odskočit. Na poslední Šrámkův gól rychle reagoval svou pátou brankou Žáček. Hostím už nezbývalo nic jiného než zkusit štěstí při hře v šesti. Děčínští odpalovali míčky seč jim síly stačily, ale do prádné se trefil až Matza, když obhodil poslendího bránícího hráče. Platil stav 11:7 a zbývaly 2 minuty do konce zápasu. Wizardi z posledních šancí ještě dokázali vytěžit 2 branky, na obrat už to ale nestačilo.

Profil

#0 Karolína Fujerová #0 Karolína Fujerová
Pozice: útočník
Narozen: 00.00.0000

Anketa

Dorostence čeká 2.3.19 na domácím hřišti v Novém Boru zápas o první příčku proti celku Podbořan. Zvládnou naši borci toho utkání?