#37 Miško Petr
#12 Matza David
DDM Děčín Sanex cz s.r.o. - sanace, stavitelství, energetika EXE SPORT SAPRIL s.r.o. | Výroba a prodej obalového materiálu
Město Děčín Děčínský deník Florbalové třídy

Tréninky

Soutěžní přípravka (2010-2012)
elévové (2008-2009)
mladší žáci (2006-2007)
starší žáci (2004-2005)
dorost (2002-2003)
dorostenky (2002-2003)
junioři (2000-2001)
muži A (99 a starší)
Zájmové kroužky mladší (2005-2008)
starší (2001-2004)
Florb. třídy ZŠ Tyršova 3. třída
4. třída
5. třída

kontakt:
Tomáš Štěpánek
775 862 628

Nákup zboží

EXE SPORT Návod
(500 kB, .pdf)
Klubová sleva 25-30 %.

Ptejte se

Máte dotaz na redakci, připomínku k webu, náměty, nápady?

Zeptejte se

0 %

První třetina opět vzala šanci na body

22.01.2019 | David Matza

Muži odcestovali k zápasu sedmnáctého kola Národní ligy do Králova Dvora. V tomto devítitisícovém městě naše hráče přivítala nádherná sportovní hala, po které každý děčínský sportovec může pouze snít. Na to už jsou ale naši hráči zvyklí, a tak se spořádaně odebrali do šaten připravovat se na toto poměrně důležité utkání.


Proč bylo toto utkání poměrně důležité? Jednoduše proto, že pokud ještě hráči pomýšleli na osmou pozici v tabulce, Králův Dvůr byl soupeř, který tuto příčku obýval, a díky prohře by se odskok na poslední postupové místo zvýšil.

 

Jak již název článku napovídá, Děčín znovu prospal první třetinu, která více méně rozhodla o osudu utkání. První branku utkání Děčín inkasoval v páté minutě po naprostém ignorování volného hráče před brankou. Ten následně zkušeně zužitkoval dlouhý pas a bez problému zakončil. Děčínští hráli dále bez náboje, úplně vynechávali osobní souboje a v důležitých momentech jim balónek přeskočil čepel či si nedokázali přesně přihrát. Chybu však udělal i soupeř, když nabídl kiksem v rozehře situaci 2na1. Matza však po Věchetově střele dorážel z malého brankoviště a branka tak nebyla uznána. Druhý gól tak vstřelil zase LUCERN. Breakovou situaci děčínští ještě dokázali zažehnat, odražený míček ale už zblokovat nedokázali a soupeř šel do dvoubrankového vedení. Následně byl na začátku šestnácté minuty za naprostou „klukovinu“ vyloučen Věchet a domácí využili svou první přesilovou hru. 3:0. Těsně před sirénou bohužel soupeř zamířil znovu přesně a do druhé části se vstupovalo za stavu 4:0.

 

Do druhé části Děčín vstoupil mnohem lépe a odměnou mu byl gól Kužela, který „to vzal na sebe“ a na třikrát procpal míček za záda domácího brankáře. Jiskru naděje bohužel po dvou minutách znovu podusila špatně zahraná situace 3 na 2. Nastřelený bránící hráč Lucernu sám vyrazil do protiútoku a se svými spoluhráči děčínským ukázal, jak se takového situace mají řešit. Šancí snížit Děčín měl více, tou největší však byla přesilová hra za faul domácího Škouly. V té však Děčín ani jednou přímo neohrozil branku! Hrálo se dále, když se na střed chtěl uvolnit Petrášek, byl faulován a rozhodčí ocenil tento zákrok pětiminutovým trestem. V tu dobu svítil na tabuli stav 39:46. Přesilovka se tak přesunula do začátku třetí třetiny…

 

Zahraná byla lépe než ta první, leč gólem neskončila. Střely, které Děčín produkoval, nelétaly z nebezpečných prostor a brankář domácích si se všemi dokázal poradit. Aby toho nebylo málo, pár chvil po skončení pětiminutovky domácí faulovali znovu a Děčín dostal tak další dvouminutovou šanci na skórování. Znovu bez gólu… V čase 52:42 pak rozhodčí, za faul v gólové šanci, nařídil pro Děčín trestné střílení. Pilek však nastřelil pouze břevno. Zmar v zakončování prolomil až Bořuta. Ten totiž proměnil první přesilovou hru! Jeden gól za 13 minut hry v pěti proti čtyřem L Na konci zápasu zkusil Děčín hru v šesti. V té už jen jednou inkasoval.

Do konce základní části zbývá 5 zápasů, přičemž Děčín na osmou pozici ztrácí 8 bodů. Šance na play-off tak stále žije!


Profil

#0 Lukáš Koberec #0 Lukáš Koberec
Pozice: golman
Narozen: 00.00.0000

Anketa

Zúčastníte se některé z akcí v rámci Týdne florbalu na zimním stadionu?

Ano, jako hráč.
66.67%

Ano, jako fanoušek.
24.64%

Nezúčastním se.
8.7%

Školní SALMING liga

2015-2016

© 2000-2019 1.FLORBALOVÝ KLUB DĚČÍN | all rights reserved | designed by .Greep IS | created by Michal Domes