#48 Štěpánek Tomáš
#93 Astr Jiří
DDM Děčín Sanex cz s.r.o. - sanace, stavitelství, energetika EXE SPORT SAPRIL s.r.o. | Výroba a prodej obalového materiálu
Město Děčín Děčínský deník Florbalové třídy

Tréninky

Soutěžní přípravka (2011-2013)
elévové (2009-2010)
mladší žáci (2007-2008)
starší žáci (2005-2006)
dorost (2003-2004)
junioři (2001-2002)
muži A (00 a starší)
Zájmové kroužky mladší (2006-2009)
starší (2002-2005)
Florbalové akademie ZŠ Máchovo nám.
ZŠ Tyrše
ZŠ Boletice
ZŠ Březiny

kontakt:
Tomáš Štěpánek
775 862 628

Nákup zboží

EXE SPORT Návod
(500 kB, .pdf)
Klubová sleva 25-30 %.

Ptejte se

Máte dotaz na redakci, připomínku k webu, náměty, nápady?

Zeptejte se

100 %

Na slovíčko s... Vojtou Dudou a Mírou Bačkovským

13.03.2019 | David Matza

Další díl našeho klubového pořadu se zajímavými osobnostmi spjatými s naším florbalovým klubem bude věnován rovnou dvěma borcům. Jsou jimi Vojta Duda hrající za mladší žáky a Míra Bačkovský z florbalového kroužku.


Co mají tito hoši společného? To nám určitě prozradí oni sami...

Ahoj kluci, víme o vás, že mimo florbalu děláte ještě jeden sport, o který se jedná?

Jezdíme na motorovém člunu. Je to odvětví vodního motorismu pro děti od 6 do 18 let s názvem Formula Future. Soutěží se ve dvou kategoriích – slalom a paralelní slalom. Jezdíme za Klub vodních motoristů Děčín.

Kde v Děčíně trénujete a jak vypadá trénink a příprava na závody? Řekněte nám něco o vašem klubu...

Vojta:

Trénujeme  v zimním přístavu v Rozbělesých vždy v pátek. Každý trénink začíná tím, že musíme dát na vodu čluny a postavit tréninkovou trať. Po tréninku vše uklízíme. KVM Děčín má přes třicet členů. Dětí bylo v loňském roce 12, a závodů se za náš klub aktivně účastnilo  9 dětí v různých věkových kategoriích.

Míra:

Trénujeme od jara do podzimu v zimním přístavišti lodí každý pátek odpoledne. Máme jen málo času, kdy smíme trénovat a nejdříve musíme celou trať postavit a po tréninku zase sklidit. Je nás v klubu momentálně 8 a střídáme se o čluny.

Doslechli jsme se, že si se nedávno účastnil i Mistrovství světa, je to pravda?

Vojta:

V roce 2018 jsem se kvalifikoval do reprezentace ČR na MS ve Spojených arabských emirátech. Závodil jsem v kategorii M2 což je věková kategorie 9 – 11 let. Ve slalomu jsem se umístil na pátém místě. V paralelním slalomu jsem skončil druhý. Celkově jsem se na MS ve své kategorii umístil třetí, takže jsem si přivezl bronzovou medaili za celkové umístění a stříbrnou za paralelní slalom.

Míra:

Byl jsem v listopadu loňského roku na MS, které se konalo v Arabských emirátech, ve městě Fujairah. Jezdím v současné době kategorii M3. Kategorie se rozlišují podle věku a podle toho se také liší náročnost tratě v jedné ze dvou disciplín. Já jsem si přivezl krásnou bronzovou medaili z paralelního slalomu.

To jsou výborné výsledky. Jak se vám ve Spojených arabských emirátech líbilo?

Vojta:

Ve Spojených arabských emirátech to bylo super. Byl to můj první závod na moři a v poměrně velkých vlnách, takže jsem si slané vody užil dost. Fyzička, kterou jsem získal na trénincích florbalu se mi tady hodila. Bydleli jsme v hotelu asi 15 min od závodiště. Letěli jsme tam airbusem a 380 z Prahy do Dubaje. Let trval 6 hodin a pak jsme ještě museli dojet autobusem do Fuijarah, kde se konalo MS. Kromě medailí jsem si přivezl také týmové triko závodníků Spojených arabských emirátů a mamce a setře nějaké drobné suvenýry.

Míra:

Celá  česká reprezentace, tedy celkem 11 dětí, letěla společně se 4 trenéry do Dubaje a odtud ještě 3 hodiny autobusem do Fujairah. Tam jsme bydleli v krásném hotelu  Ibis a odtud nás vozili autobusem k moři na závodiště. Místní klub byl založen před několika málo roky, ale jejich vybavení a zázemí můžeme jen závidět. Podívali jsme se taky po místních památkách a zajímavostech, byli jsme v poušti  jezdit  v autech po dunách a celý týden byl pro nás velkým zážitkem nejen sportovním. Je to pro mě velká motivace dosáhnout v seriálu závodů v Čechách co nejlepších výsledků, abych se dostal do reprezentace a mohl se tak účastnit MS. Letos se bude konat v ruském Petrohradu, tak uvidíme...

Vojto, ty jsi si dokonce za tento úspěch vysloužil ocenění za jednoho z nejúspěšnějších sportovců Děčína 2018. Řekni nám o tom něco...

Je to tak. Ocenění jsem přebíral na děčínském zámku mezi nejúspěšnějšími sportovci Děčína a v děčínském divadle jako jeden z úspěšných sportovců Děčínska v anketě Děčínského deníku a České unie sportu.

Kluci, moc děkuji za rozhovor a přeji vám za celý florbalový klub Děčín v závodech na motorových člunech hodně štěstí a úspěchů.


Profil

#0 Michal Záruba #0 Michal Záruba
Pozice: útočník
Narozen: 00.00.0000

Anketa

Zúčastníte se některé z akcí v rámci Týdne florbalu na zimním stadionu?

Ano, jako hráč.
66.25%

Ano, jako fanoušek.
25%

Nezúčastním se.
8.75%

Školní SALMING liga

2015-2016

© 2000-2019 1.FLORBALOVÝ KLUB DĚČÍN | all rights reserved | designed by .Greep IS | created by Michal Domes