100 %

Junioři obsadili celkové druhé místo v soutěži

09.04.2019 | David Matza

Juniory v sobotu čekal turnaj, na kterém se rozhodovalo o vítězi ligy....

První zápas proti Lípě nezačal šťastně. Hned první dvě soupeřovy střely se uchytily a zapadly za děčínského brankáře. Děčín však nepanikařil a hrál nadále trpělivě s míčkem avšak při snaze o zakončení domácí útočníci často naráželi na dobře blokující hráče Lípy. Ani rychlé protiútoky se nedařilo zakončovat, protože se Lípa výborně vracela na svou obranou polovinu. Po první části tak platil stav 0:2 pro Lípu.

Ve druhé části se již projevila trpělivá hra s míčkem což vyústilo v otočení skóre na 3:2. Zápas nabíral na intezitě, která vygradovala v posledních pěti minutách po tom, co Děčín odskočil na 4:2. Lípa šla do 6 díky čemuž stáhla na 4:3, ale také následně inkasovala na 5:3. Lípa to však nevzdala a znovu v 6 opět snížila na 5:4. Více už však nestihla a Děčín tak čekal přímý souboj s Teplicemi o první místo v soutěži.

Proti Teplicím Děčín začal výborně. Celou první třetinu soupeři nepůjčil míček a byl jednoznačně lepším týmem. Bohužel gól z talku nepadl, což se v dalším průběhu ukázalo jako rozhodující. V druhé části šel konečně Děčín do vedení díky přesilovkovému gólu Petráška, ale hned 20 vteřin na to po hrubici Děčínské obrany bylo srovnáno. Tento moment jakoby zápas odšpuntoval. I Teplice začaly vystrkovat růžky a Děčín znervózněl. Hra se vyrovnala, ale šťastnější při zakončování byly nadále Teplice. Dokázaly si vypracoval vedení 4:1 na což Děčín stačil zareagovat jen jedním gólem v deváté minutě třetí třetiny. Teplice tak zvítězily 4:2 a mohly slavit první místo v lize. Děčín obsadil druhé místo a Lípa třetí.