#10 Věchet Jakub
#42 Klein Vojtěch
DDM Děčín Sanex cz s.r.o. - sanace, stavitelství, energetika EXE SPORT SAPRIL s.r.o. | Výroba a prodej obalového materiálu
Město Děčín Děčínský deník Florbalové třídy

Tréninky

Soutěžní přípravka (2011-2013)
elévové (2009-2010)
mladší žáci (2007-2008)
starší žáci (2005-2006)
dorost (2003-2004)
junioři (2001-2002)
muži A (00 a starší)
Zájmové kroužky mladší (2006-2009)
starší (2002-2005)
Florbalové akademie ZŠ Máchovo nám.
ZŠ Tyrše
ZŠ Boletice
ZŠ Březiny

kontakt:
Tomáš Štěpánek
775 862 628

Nákup zboží

EXE SPORT Návod
(500 kB, .pdf)
Klubová sleva 25-30 %.

Ptejte se

Máte dotaz na redakci, připomínku k webu, náměty, nápady?

Zeptejte se

100 %

Zimák patřil florbalu, premiérový DC OPEN se vydařil

17.05.2019 | Tomáš Štěpánek


V děčínském sportovním kalendáři se objevila nová významná akce. Jeden z největších sportovních celků Děčína, florbalový oddíl Děčín při DDM Děčín, připravil osmidenní florbalový maraton  uspořádaný na zimním stadionu. Od 4. do 11.května zde proběhlo 12 akcí, odpořádalo se více jak 200 utkání a na speciálním položeným povrchu se utkala necelá tisícovka malých i velkých florbalistů a florbalistek.

 

Z této akce bychom chtěli do budoucna udělat významnou sportovní tradici, která si nejen na florbalové mapě vybuduje kvalitní značku, dodal hlavní organizátor Tomáš Štěpánek.

Celý seriál začal již 9. ročníkem Florbalového Děčína, což je akce určená pro profi i hobby dospělé hráče a hráčky z nejen severních Čech. Letošní omlazený ročník ovládla mladá krev ze superligové Česká Lípy.

Nezapomnělo se ani na něžné pohlaví, které se představilo na turnaji Flower Power. Ze 7 týmů se nejvýše umístil celek z Litvínova. Dopoledne během týdne patřila žactvu a studenstvu od první třídy až po střední školy. Celkem se školních turnajů zúčastnilo cca 30 školních družstev, které si užili nejen florbalový turnaj, ale i doprovodný program.

 

Odpoledne vyplňovaly hlavně klubové akce jako zápas bývalých hráčů, kteří děčínský florbal stavěli na nohy. Velký ohlas si získal rodinný víceboj, ve kterém soutěžily rodinné týmy nejen ve florbalových dovednostech a o zábavu nebylo nouze. Svůj prostor dostaly i čtyři florbalové akademie při ZŠ Březiny, ZŠ Dr. M. Tyrše, ZŠ Boletice a ZŠ Máchovo nám, které s klubem úzce spolupracují.

Jedním z dalších povedných cílů bylo prohloubení vazby mezi florbalem a hokejem, které mají k sobě blízko. Během celého trvání DC OPEN si hokejová mládež zpestřovala letní přípravu na speciálním povrchu s mantinely. Probíhaly přátelské utkání a dokonce se popasovali i A týmy obou zástupců před zraky fanoušků obou celků. Skvělá spolupráce a vstřícnost HC Děčín vyvrcholila pozváním na závěrečný mládežnícký turnaj Stars Kids, kterého se zúčastnilo přes 250 malých florbalistů ze sedmi ústeckých oddílů, které daly dohromady 24 týmů ve 3 kategoriích.

 

Již po skončení nultého ročníku začala práce na dalším. ,,Rádi bychom povedený první ročník posunuli o něco dále, naše vize do budoucna počítá s Open Air verzí a užší spolupráci s plaveckým areálem, skateparkem a nedalekým fotbalových hřištěm. Nemalým cílem je i provázat další sportovní odvětví jako se to povedlo hokeji a florbalu“, prozradil Štěpánek.

„Podobné akce regionálního i republikového charakteru by se dalo odpořádat daleko více a troufnu si říci, že nejen florbal, který má 250 členů, by zvádnul zviditelnit naše krásné město více v situaci, kdy se v Děčíně postaví dlouhé roky slibovaná víceúčelová hala. Sporty, které mají vyšší ambice, by výrazněji zaplnily děčínský sportovní kalendář a nemusely čekat například na termín vypuštění ledu, dodal závěrem Štěpánek.

 


Profil

#0 Jan Vilímek #0 Jan Vilímek
Pozice: útočník
Narozen: 15.01.2004

Anketa

Zúčastníte se některé z akcí v rámci Týdne florbalu na zimním stadionu?

Ano, jako hráč.
66.25%

Ano, jako fanoušek.
25%

Nezúčastním se.
8.75%

Školní SALMING liga

2015-2016

© 2000-2019 1.FLORBALOVÝ KLUB DĚČÍN | all rights reserved | designed by .Greep IS | created by Michal Domes