#48 Štěpánek Tomáš
#7 Zeman Kristián
DDM Děčín Sanex cz s.r.o. - sanace, stavitelství, energetika EXE SPORT SAPRIL s.r.o. | Výroba a prodej obalového materiálu
Město Děčín Děčínský deník Florbalové třídy
Šipka vlevo Šipka vpravo
 •  Říjen '19 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31

Tréninky

Soutěžní přípravka (2011-2013)
elévové (2009-2010)
mladší žáci (2007-2008)
starší žáci (2005-2006)
dorost (2003-2004)
junioři (2001-2002)
muži A (00 a starší)
Zájmové kroužky mladší (2006-2009)
starší (2002-2005)
Florbalové akademie ZŠ Máchovo nám.
ZŠ Tyrše
ZŠ Boletice
ZŠ Březiny

kontakt:
Tomáš Štěpánek
775 862 628

Nákup zboží

EXE SPORT Návod
(500 kB, .pdf)
Klubová sleva 25-30 %.

Ptejte se

Máte dotaz na redakci, připomínku k webu, náměty, nápady?

Zeptejte se

100 %

Soustředění 2019

04.08.2019 | Petr Miško

Zde vám budeme opět přinášet reporty z letního soustředění naší mládeže v Rumburku.


Neděle

Radostné i trpící tváře rodičů při odjezdu autousu z Děčína jsou minulostí, dětí se zase dočkáte až v sobotu ;) Cesta autobusu bez zvracení, což je pozitivní start. V našem středu se objevilo několik nových tváří, soustředěním nepolíbených a zatím si počínají, jak zkušení mazáci. První hlavolam ve formě rozdělení ubytování jsme zvládli na jedničku a následoval druhý (= povlékání). Naštěstí se tu pohybují šikovní trenéři, kteří hbitě vypomohli a i tato nástraha byla překonána. Huráá, jde se na oběd. Kuře s bramborem bylo luxusní, což ocenila i samotná děcka.

První trénink byl společný pro všechny kategorie (přípravka, elévové, mlži) a to v hale. Natěšení na hokejku bylo značné a tak lehký trénink na pomazlení se s míčkem a plácnutím si na dvě, či na tři branky byl samozřejmostí.

Odpoledne bylo doplněné hrátky na venkovním placu, v hlavní roli míče různého typu. Po večeři jsme načali klasickou "Bláznivou olymiádu", ve které jde hlavně o zábavu, ale i soutěživého ducha a také o pizzy :D

Zítra se zase ozveme, koukněte na fotky a čus bus ;)

foto zde

 


 

Pondělí

První noc v novém bytě všichni zvládli bez nehod a byli brzy vzhůru. Asi se už nemohli dočkat vydatné snídaně. Dopolední program začal pro všechny venkovními aktivitami, převážně to byly různé míčové hry. Část omladiny pak vtrhla do haly a střihla si tréňajs, kde makalky lítaly vzduchem. Všichni zatím zaslouží pochvalu za svoje nasazení, jen pár nováčků se ještě pere s udržením pozornosti ;)

K obědu dnes zasytil král všech jídel, pan Řízek. Spokojené žaludky ale vystřídala znepokojující situace v nebeských výšinách. V době kdy jsme měli začít odpolední tréninkový blok, přišla bouřka a trochu nás spláchla. Program byl tedy lehce posunut a třeba elévkové tohoto času využili k návštěvě krytého bazénu. V hale naštěstí nepršelo, a tak jsme se vyřádili jak na hokejce, tak i na dalších pohybových disciplínách. Výzvou pro všechny sporťáky i sporťačky byla dnešní olympijská nástraha. Čekalo na ně totiž nevyzpytatelné „člověče nezlob se“, ve kterém můžete naběhat stovky metrů. Navíc regenerace po večeři nebyla nijak zvlášť dlouhá, a tak jsme byli v napětí, zda při závodění neuvidíme kolínka s rajskou na hrací ploše. Nestalo se, všichni večeři udrželi v sobě. Za to máme z tohoto klání skvělé fotky.

Dnes se vyhlašovali i první vítězové v makalkách. Zkoušíme totiž změnu v principu sbírání makalek. Letos se každý večer oceňují první tři (v každé kategorii), kteří si vydělali makalek nejvíce a získávají tak rovnou nabízené ceny (sportovní láhve, potítka, čelenky, kraťasy, cukrovinky, spinnery, vaky apod.). Další den všichni začínají nanovo.

Tak jo, mrkněte na fotky, přejte hezké počasí a jedeme dál. Jinak je to zatím bez zajímavých hlášek dětí, jakmile nějaké zaznamenáme, rádi se o ně podělíme ;)

foto zde

 


 

Úterý

Další den v Rumburku za námi, dnes se specifickou náplní. Stanovili jsme si za úkol, nacvičit a natočit svoji vlastní verzi HAKY. Kdyby někdo netušil, co to Haka je, tak zde odkaz na rugbisty Nového Zélandu, kteří ji proslavili :)

https://www.youtube.com/watch?v=vnvI6V-TtLs

 

Dopolední příjemné počasí tedy všichni využili krom tréninku sportovního i k nácviku. Nutno říct, že to nebylo úplně snadné, nalézt se všemi optimální komunikaci, abychom se přiblížili k ideální představě výsledného díla :) Pokud se na nás koukaly tanečnice, které s námi sdílí areál, jistě se musely pobavit. Všechna díla se nakonec podařila natočit v požadované kvalitě a děcka se u toho dobře bavila. Teď je na vás, jak bojovné pokřiky jednotlivých kategorií oceníte. Zítra v 10:00hod budou HAKY zvěřejněny na facebookovém profilu FBC Děčín a kategorie mezi sebou budou soutežit v počtu získaných lajků. Takže videa sdílejte, komentujte, ale hlavně lajkujte ;) Soutež končí v pátek v 10:00hod. Vítězná kategorie se muže těšit na pizzovou nadílku.

No a abychom nezapomněli na dnešní olympiádu, tak ta byla pro změnu statičtější než předešlý večer. Jednalo se totiž o "kop holinkou". Ještě upřesním, že to bylo do dálky. velice technicky náročná disciplína přinesla vyrovnané výkony, z nichž vyčníval výkon Kryštofa Loubka.

Pro dnešek máme dosportováno i vykoupáno a hurá na kutě. Čus bus ;)

foto zde

 


 

Středa

Dnešní budíček byl posunut na dřívější hodinu, kvůli brzké hale. Největší problém s touto změnu měli naštětstí jen trenéři, ale jsou to profesionálové a nenechali na sobě nic znát ;) 3 kategorie v hale = 3 hřiště. Hrálo se, makalo, soutěžilo. O makalky i o čest a slávu. Zbylý dopolední program ovládl Branball. Hlavně přípravka procházela tzv. tutoriálem. Nicméně netrvalo dlouho a chytla se tak, že si i ona mohla hezky zahrát.

K obědu kaše a holandský řízek. Trenéři se těší, jak děti budou vracet holanďáky a hezky na trenérské talíře. Jooo kuloví. Děcka jedla jak o závod, takže trenérský štáb měl smůlu. No a odpoledne patřilo dovádění v bazénu. Nejprve vyrazila přípravka a užila si jak skákání, tak brouzdálka. Mezi prckama se dokonce objevili i zdatní plavci, ketří praktikovali nejpvre skoky do vody různého druhu a následně plavání volným stylem. Střídali je elévkové s mlžema a ti se těšili hlavně na slíbený 3m skokánek. Ten si vysloužili splněním poctivě odplavaných bazénů a pak se mohli postavit svému strachu z výšky tváří v tvář. Vše proběhlo pod odborným dohledem trenéru i paní plavčice a nikomu se nic nestalo. Navíc si to všichni náramně užili.

Před večeří se ozvalo také počasí. Dnešní slibované bouřky z Germánie se nám nějakým způsobem vyhnuly, ale déšť nás stejně neminul. Trochu to narušilo plánovaný program olympiády, ale přišli jsme s náhradním indoorovým řešením. PIŠKVORKY. To by jste neveřili, jaké emoce u nich vládly. Nemyslíme piškvorky papírové (kolečka a křížky), ale ty kde se běhá, roli hraje každá sekunda a rozhodujete se pod tlakem.

Děkujeme za sdílení, sledování a lajkování našich "hakavideí", jsme rádi, že se líbí. Pokračujte i nadále, mezikategorijní soutež v počtu lajků probíhá až do pátka 10:00hod. Díky a zdary ;)

foto zde


 

Čtvrtek

Nazdar lidi,

tak už jdeme pomalu do finiše. To že týden pokročil a sportovních radovánek v hale i venku již máme za sebou více než dost, se trochu i projevilo na pokašlávajícíh jedincích. Někteří tak preventivně cucají tabletky, mají zabál, dostávají prášek cukru a pohlazení po čele. Snad budou zdraví jako rys. I proto jsme dnešní den trochu zvolnili a dopoledne zcela vypustili halu. Místo toho se děti mohly vyblbnout na písku a nabrat síly na odpolední florbalový mix turnaj. V něm se hrálo jak o pizzy, tak o makalky a individuální ocenění. Výsledky turnaje důležité nejsou, podstatné je, že si všichni zahráli a malí něco odkoukali od velkých. Na turnaj se dorazil podívat a pozdravit děti i zdravotně indisponovaný Štěpa se sádrou na noze. Tajné zdroje tvrdí, že si úraz přivodil, když zachraňoval malá koťáka v rozbouřené řece. Co je na tom pravdy, to nevíme, ale jsme rádi, že i přes tento limit se na nás přijel podívat ;)

Po turnaji měly děcka volnější program pro svoji zábavu a také došlo na nanuky (samozřejmě kromě nachlazených). Ti se museli spokojit s perníkovou chaloupkou. Závěr dny tradičně patřil olympiádě. Dnes počasí přálo a tak mohly proběhnout dostihy. Jaké překážky a jak závod prožívali koníci i jokejové se můžete dočíst z fotek.

Nezapoměnte ještě posílat poseldní lajky naším hakavideím, čas hlasování se pomalu,ale jistě krátí. A až skončí,tak zveřejníme ještě jedno videjko, tentokrát amatérské a nesoutěžní ;)

Ještě prosíme o minutu ticha za 2 zlomené hokejky........................................................děkujeme.

Hlášky: přeci jen se nám něco urodilo a tak se můžeme pochlubit.

1)Chlapec:"pane zdravotníku, když si tu bouli mačkám, tak mě to bolí"

Zdravotník: "tak si ji zkus nemačkat"

Chlapec: "a jo, to mě nenapadlo" Překvapený

2) A nyní jedna extra, nejedná se sice o hlášku, nýbrž o situaci, kdy chlapec přináší k odevzdání pohled, který chce poslat domů. Letmým pohledem trenér zjistí, že text je až příliš strohý a nabídne dítěti alternativní doplnění v této podobě:" Napiš tam třeba - dnes jsme hráli to a to.." Na čež chlapec přišel s dopsaným pohledem, kde stálo: "Milá maminko, dnes jsme hráli to a to..." Úžasný

foto zde


Pátek

Jsme na sklonku posledního dne florbalového soustředění v Rumburku. Tréninky ukončeny, olympiáda uzavřena, haka vyhodnocena, pizzy rozdány, zabaleno jest. Ale hezky popořádku. Mladší žáci společně s eléváky začali dnešek halou. Přípravka si střihla pohybovky na čerstvém vzduchu a dopoledne ještě stihla florbalový biatlon, ketrý byl hlavním tématem pátečního program. Týkal se totiž všech kategorií. Z přípravky si nejlépe vedli Jirka Vrátil, Víťa Kuncl a Tobík Horák. Mezi elévy byla špička vyrovnaná a nejlépe dopadl Jáchym Vála,Rosťa Salaba a Maty Volf. Mezi mladšími žáky předvedl nejlepší výkon dnešní oslavenec jmenin Romča Rathousky následovaný Filipem Beutlerem a Vojtou Kostkou. Postavené tratě byli velmi náročné a každý si zde pořádně mákl. Všechna čest každému ze závodníků. No a to si piště, že výpečky s bramborovým knedlíkem padly za vlast.

Poslední ťuknutí v hale si mládežníci zpříjemnili převážně rozlučkovou hrou či dovednostními disciplínami. Přípraváci si například pod vedením trenérů zahráli na slavnou NHL, kde proti sobě stanuli týmy Pittsburghu Penguins, San Jose Sharks a Montralu Canadiens. Před večeří ještě bylo potřeba odehrát poslední díl olympiády. Ke slovou se tedy dostala přetahovaná lanem. Nu a poté jsme slavnostně vyhlásit první tři týmy, které si vysloužili pizzí odměnu. Nejlépe se dařilo Slávistům, jen o bod zpět zůstali dřeváci a třetí místo patřilo Skittles. Jeli se tedy pizařské bomvy, neboť ještě šlo do placu několik dalších kousků pro vítěze haka výzvy v obdržených lajcích. Jak jste se již dozvědeli na facebooku, tak vítezné video pochází z řad mladších žáků.

Poslední koupačka, ráno snídaně a doufejme bezproblémová cesta zpět. Díky všem za přázeň a těšíme se od září naviděnou ;)

foto zde


Profil

#0 Lukáš Vlček #0 Lukáš Vlček
Pozice: útočník
Narozen: 00.00.0000

Anketa

Zúčastníte se některé z akcí v rámci Týdne florbalu na zimním stadionu?

Ano, jako hráč.
66.96%

Ano, jako fanoušek.
24.35%

Nezúčastním se.
8.7%

Školní SALMING liga

2015-2016

© 2000-2019 1.FLORBALOVÝ KLUB DĚČÍN | all rights reserved | designed by .Greep IS | created by Michal Domes