Zeptejte se

0 %

Muži vstoupili do sezóny dobře

24.09.2019 | Tomáš Štěpánek

O víkendu 14. A 15. Září čekal muže start do ligové sezóny. Úvodní zápas sehrál Děčín s týmem Florbal Teplice a o den později je čekaly Louny. Jak to probíhalo, se dozvíte níže…

Florbal Teplice je pro Naše borce známý soupeř. Muži sehráli dvě přípravná utkání s tímto soupeřem s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Tyto výsledky naznačovaly, že se bude jednat o vyrovnané utkání, což se také potvrdilo. První se prosadil tým Teplic, když zakončil rychlý protiútok Severa.  O pár minut odpověděl Děčín také z rychlého protiútoku a bylo srovnáno. Další branka přišla až po deseti minutách a prosadil se opět Děčín, když vyslal Vybíral chytrou střelu ke vzdálenější tyči. Bohužel se děčínští neradovali dlouho, protože za půl minuty bylo opět srovnáno. Tento scénář se do konce třetiny ještě jednou opakoval… nejdřív gól Děčína a rychlá odpověď Teplic a tak se šlo do šatek za nerozhodného stavu 3:3.

Do druhé třetiny děčínští nevstoupili dobře, když dovolili Pechatému vstřelit branku už ve 2. minutě prostřední třetiny. I přes špatný vstup do třetiny se hrál útočný florbal, kdy stejně jako v první třetině, byly chvíli lepší Teplice a chvíli domácí. Své šance využil před polovinou zápasu Vlček a bylo tak opět srovnáno. Poté dostaly Teplice šanci, aby si vzaly vedení zpět na svou stranu. Provinil se Petrášek a Děčín se musel bránit v oslabení. To však zvládl a remízový stav trval dál. Už to vypadalo, že bude mít i Děčín přesilovou hru, ale v udělené výhodě Přeučil špatně vystřídal a tak následovala hra 4 na 4. Tu ani jeden tým nevyužil. Do konce třetiny se ani jednomu týmu nepodařilo využít šancí a tak se opět odcházelo za remízové stavu do šaten.

Třetí třetina začala lépe pro Děčín a svojí aktivitou si vybojoval přesilovou hru. Tu Děčín neproměnil, ale o pár minut později vstřelil premiérový gól Fišer. Teplice dlouho nedopřály vedení domácím borcům a zanedlouho bylo vyrovnáno.  Poté byla podruhé v zápase vidět hra 4 na 4, ale stejně jako ve druhé třetině ani jeden z týmů nevyužil menšího počtu hráčů na palubovce ke skórování. Když už vše vypadlo, že zápas dospěje do prodloužení, tak se prosadil tým z Teplice a to necelou minutu před koncem třetiny. Na to domácí reagovali oddechovým časem, kde se naplánovala hra bez brankáře. A vyplatilo se, protože půl minut před koncem se podařilo srovnat Fidlerovi, a šlo se tak do prodloužení.

V prodloužení dostal Děčín výhodu přesilové hry, kterou však nevyužil. To však domácí nemuselo mrzet, protože se před koncem prodloužení stihl prosadit Petrášek a vystřelil Děčínu druhý bonusový bod.

Online ze zápasu ZDE

V neděli čekal Děčín nováček Divize Louny, kde odehrál první venkovní utkání sezóny. Děčín přijel v roli favorita, ale věděl, že je nečeká lehké utkání. Sám jako nováček Divize dokázal ligu dokonce vyhrát a tak nechtěl celek Loun podcenit. Jako první se prosadili naši borci a to zásluhou Fidlera, který zakončil přesně rychlý protiútok. O pár minut později se opět prosadil Fidler, který využil první přesilovku zápasu.  Další gól padl opět v přesilové hře a opět se prosadil Děčín. Tentokrát se prosadil Vybíral starší a zužitkoval i druhou přesilovku. Do konce třetiny se Lounům podařilo snížit, kdy využili zmatku v děčínské obraně, a šlo se do šaten za stavu 3:1 pro Děčín.

Druhou třetinu začal Děčín přesilovou hrou, protože se celek Loun opozdil v šatně. I tuto přesilovku se podařilo využít. Další gól na sebe nenechal čekat. Prosadil se Pilek a děčínští se začali gólově vzdalovat domácím.  Domácí celek hrál tvrdě, což vedlo k další dvěma přesilovkám Děčína. První zůstala nevyužita, ale druhou využil Bořuta přesnou střelou pod horní tyč. To bylo vše ve druhé třetině.

Do třetí třetiny dostal možnost se ukázat gólman Trapani, který tam zažil premiéru v mužích. Kromě pár zákroků nemusel předvést své umění. Domácí totiž pokračovali ve své hře a nabídli ještě jednu přesilovou hru, ze které gól nepadl. Domácí nabídli děčínským možnost trestného střílení, kterého se ujal Pilek. Na domácího gólmana však nevyzrál a tak se skóre neměnilo. To však nemuselo děčínské mrzet, protože se o minutu později prosadil Bořuta. To však nebyla poslední změna skóre. Smolně vteřinu před koncem inkasoval Trapani a neozdobil tak svůj premiérový start nulou.