Zeptejte se

100 %

Druhý parádní obrat Děčína zajistil další 3 body!

10.10.2019 | Jan Fidler

Další zápas muže zavedl do haly základní školy v Rudné u Prahy. Nutno říci, že o takové hale se nám v Děčíně jen může zdát… Jak zápas proti rezervě Panthers Praha probíhal, se dozvíte níže.

V úvodní třetině byli aktivnější domácí. Měli lepší pohyb a hráli dobře v obranném bloku. To děčínským dělalo problémy a nabízeli chybami v rozehře rychlé protiútoky soupeři. Panteři dokázali tyto šance využít a po polovině první třetiny vedli už od dva góly. Děčínu se podařilo snížit z hole Matzy, který nádherně trefil střelou z dálky. Bohužel se kromě chyb v rozehrávce se děčínští nevyvarovali chyb v napadání soupeře a z toho inkasovali dva góly. Do šaten se tak šlo za stavu 4:1 pro domácí a opakovala se tak situace z předchozího zápasu, kdy naši borci museli ve zbytku zápasu otáčet nepříznivé skóre.

Do druhé třetiny nastoupil Děčín s větší chutí hrát, což se projevilo na lepším pohybu, který soupeři dělal problém. To vyústilo v přesilové hry a šancí na snížení rozdílu skóre. Hned první využil dobrou střelou Bořuta. O pár minut později se dokonce naskytla dvojnásobná přesilová hra, která přinesla další snížení. Ve zbytku třetiny si dokázaly oba týmy připravit několik dobrých příležitostí, které však nebyly využity. Necelou minutu před koncem třetiny měli domácí možnost zvýšit svůj náskok, když fauloval Žáček a šel si odpočinout na trestnou lavici. Děčín oslabení ubránil a dokonce vybojoval faul na domácích, který znamenal vyrovnání sil na hřišti. Do poslední části tak Děčín ztrácel jediný gól, což slibovalo drama až do konce zápasu.

Ve třetí třetině Děčín pokračoval ve větší aktivitě směrem dopředu. To vedlo k zákroku domácího obránce, který vedl k trestnému střílení. To provedl hrající trenér Vážný a zkušeně ho proměnil. O necelé dvě minuty bylo na střídačce ještě veseleji, když se dokázal prosadit Věchet a dokončil tak otočení skóre.  S odpovědí domácí dlouho neotáleli a bylo opět vyrovnáno. V dalším střídání se dokonce domácím podařilo otočit vývoj skóre na svojí stranu a opět vedli. Děčín se nevzdal a odpověděl stejnou kartou. Nejdříve se prosadil z protiútoku Fidler a vzápětí trefil nádherně Vlček. Dvě minuty před koncem přišlo sporné vyloučení za hru na zemi a bylo zaděláno na těžkou práci pro zisk všech bodů. Děčín dobře bránil a opět si vynutil faul domácích, který znamenal vyrovnání sil na hřišti. Zbytek zápasu děčínští zvládli a i přes špatnou první třetinu dokázali získat na hřišti soupeře všechny body.