Okleštěné sestavě juníků utekl plný počet bodů v posledních minutách

07.01.2020 | Petr Miško

Do Lovosic na první florbalové pomazlení roku 2020 se vydali junioři. Sestava nebyla zcela kompletní, ale koho to zajímá. Proti Mostu byl děčínský celek favoritem, s Litvínovem se pak čekala tuhá bitva.

FBC Vipers Most - 1. FBC DDM Děčín IV   1:8

Děčín nastoupil spíše opatrněji a bylo vidět, že si po vánoční pauze s míčkem ještě netykají. Most hrál obezřetně zezadu a děčané nesnadno hledali dobré střelecké pozice. Sice šli po dobré práci Štulce na brankovišti do vedení, ale pomalé tempo naše borce uspalo na tolik, že do ojedinělých soubojů na své obranné polovině šli, jak na dovolený a nakonec byli za tuto laxnost potrestány srovnávací brankou.

Zápas se lámal ve druhé třetině, když Děčínu pomahl (ne)šťastný odraz mosteckého hráče, který si vstřelil vlastní branku a pak také nařízené trestné střílení, které bravůrně proměnil Vrátil. Uklidnění na děčínských holích bylo znatelné a ve zbytku zápasu to bylo o tom, kolik dá Děčín gólů.

stattistiky utkání zde

1. FBC DDM Děčín IV - SK BIVOJ LITVÍNOV    3:3

Od začátku se jednalo o hodně taktický souboj. Oba týmy si věřili na body a moc šancí k vidění nebylo. Děčín v tomto utkání točil pouze 8 hráčů v poli a síly rychle ubývaly, když vezmeme v potaz honosný vánoční čas, jenž se mohl podepsat na fyzické kondici. První třetina skončil bez branek, i tak měl ale Děčín více ze hry. Obraz se nezměnil ani ve druhé třetině. Děčané si více hledali střelecké pozice, ale musel si stále dávat pozor na nebzepečné výpady Bivoje. Až v čase 6:37 druhé periody se prosadil výbornou střelou Dašek a poslal svůj tým do vedení. To však vydrželo necelé 3 minuty, když soupeř chytře zakončil akci v přesilové hře.

Druhou třetinu však stejně radsotněji zakončili předátoři, když byl rovněž v přesilovce úspěšný osalvenc Źáček, který si tak dal dárek ke svým 18tinám.

Ve třetí třetině nebylo nic rozhodlé po krásné gólové střel Štulce. Dvoubrankové vedení se chlapcům nepodařilo rozšířit a tak dali prostor Litvínovu, aby si řekla o korekce skóre. První přišla v polovině třetiny po chybě na polovině hřiště a druhá znamenajíc srovnání byla zaznamenána minutu a půl před sirénou díky proměněnému trestnému střílení. S výsledkem už nehnul ani závěrečný děčínský nápor a tak oba týmy berou po bodu.