Zeptejte se

100 %

SŽ-zlepšený výkon, ale mnoho nevyužitých chyb

08.02.2020 | Tomáš Štěpánek

Další kolo sž se konalo v Lounech. Stejně jako minulé kolo ani toto sž nebyly v plné síly. Chyběl nemocný Pšenda, Slána, Hukič, Vácič a Zvíře. V tomto kole se Děčín ocitl ve třetím, ale kvalitnějším koši. Jablonec a Most jsou týmy, které skáčí mezi 2 a 3.košem. V prvním zápase jsme si poradili s Mostem 6:4, zápas skvěle zvládla první lajna. Ve druhém zápase proti Lounům jsme měli ještě větší převahu než v prvním zápase, ale nedokázali jsme pokořit domácího brankáře a dobře blokující hráče. Remíza 2:2 sice bodově nevoněla, ale v šatně za vytváření šancí a herní projev zazněla pozitiva. Poslední zápas proti Jablonci sliboval boj o první místo. Děčín však nezvládl vstup do zápasu a prohrával brzo 2:0, to ovlivnilo zbytek prvního poločasu, ze kterého jsme odcházeli 1:4. Na druhý poločas jsme se namotivovali a snížili na 3:4. Soupeř pak z brejků zase utekl a konečné skóre 4:7 nás nechalo na druhém místě.

Shrnutí

Kluci podali lepší výkon dopředu než minule, vyzkoušeli nový herní systém a nováček Rumlík podal výborný výkon. Nepovedl se postup do druhého koše, ale herně to byl posun. Věřím, že při plné sestavě bude výkon ještě lepší. Nyní musíme pracovat na lepším proměnování šancí, přenosu skvělé hry z tréninku do zápasu a minimalizaci jednoduchých chyb, které soupeř trestá.

FBC DDM Děčín : Vipers Most 6:4

FBC DDM Děčín : Loko Louny 2:2

FBC DDM Děčín : FBK Jablonec  4:7

Sestava : Duda, Loubek, Šafařík, Zikmund, Macák, Mašek, Rathousky, Weis, Bartoš, Kostka, Drechsler, Váca, Ruml