#10 Věchet Jakub
#12 Matza David
DDM Děčín Sanex cz s.r.o. - sanace, stavitelství, energetika EXE SPORT SAPRIL s.r.o. | Výroba a prodej obalového materiálu
Město Děčín Děčínský deník Florbalové třídy

Tréninky

Soutěžní přípravka (2011-2013)
elévové (2009-2010)
mladší žáci (2007-2008)
starší žáci (2005-2006)
dorost (2003-2004)
junioři (2001-2002)
muži A (00 a starší)
Zájmové kroužky mladší (2006-2009)
starší (2002-2005)
Florbalové akademie ZŠ Máchovo nám.
ZŠ Tyrše
ZŠ Boletice
ZŠ Březiny

kontakt:
Tomáš Štěpánek
775 862 628

Nákup zboží

EXE SPORT Návod
(500 kB, .pdf)
Klubová sleva 25-30 %.

Ptejte se

Máte dotaz na redakci, připomínku k webu, náměty, nápady?

Zeptejte se

100 %

Zhodnocení sezóny - DOROST

14.04.2020 | Petr Miško

Dorostence čekala podobná mise jako minulý rok. Cíl sezóny byl jasně daný, prezentovat se aktivním pojetím a dostat se do nadstavbové části.


Cesta dorostenců začala již v létě, kdy se tým skládal. V plánu bylo zapojit několik kluků dosud působících mimo klub, skutečnost však byla bohužel jiná a početně to nebyla žádná sláva. I tak měla dobrá parta kolem lídrů Hodyho, Matouše, Sochyho a Puldise na čem stavět. Ze starších žáků je doplnili dobře technicky vybavení Kryštof s Macim a skvěle a spolehnutí bylo na  tzv druhou vlnu borců Mírou, Vildou a Šimonem. Během sezóny s svým přístupem a výkony ve stržích řekl o šanci v dorostu i Richard Mašek. Šanci využil a stal se platným členem týmu. Do posledního turnaje naskočil ještě jeden strž, Péta Slánský a ukázal, že ikdyž mezi dorostenci nevyčnívá postavou, florbalovými dovednostmi ano. Velkým a příjemným překvapením bylo i rychlé zapracování Dana Pongrácze, který do klubu přišel až začátkem září. V brance jsme se mohli opřít o ambiciózní duo Adam-Honza, kteří jsou velkým příslibem do dalších let směrem k mužské kategorii.

Samotnou sezónu bych rozdělil na dvě části. Na podzim se hráči sžívali sami se sebou i s aktivním herním stylem, což přinášelo řadu kolísavých výkonů, ikdyž výsledkově to většinou bylo v pořádku. Pokud se očekávají vítězství, tak vám v hlavu spíše zůstanou porážky. Všichni si tedy jistě vzpomenou na nevydařený výlet do Chomutova 2.11., kdy jsme píchli kolo u tranzita a utrpěli dvě porážky o jeden gól. Hloupé je, že jsme jak proti Chomutovu, tak proti Žatci, byli z celkového hlediska lepší, ale selhali jsme střelecky a ještě k tomu jsme hráli hrozně. Z toho vyplývá, že jsme se prostě dvakrát porazili, při vší úctě k soupeřům, sami.

Musím zmínit i vzpomínku na poslední zápas kalendářního roku 2019 v Lovosicích proti Mostu, který tabulkově nevypadal jako překážka. Proti nám se ale vybičoval k neskutečnému výkonu a naše lehkomyslná hra, která postrádala jakoukoliv týmovost se nemohla vyrovnat mosteckému elánu. Zápas jsme prohráli 3:5 a byl to zdvižený prst.

Od ledna byla ale vidět velká proměna. Stabilní výkony, lídrů, zlepšení v podstatě všech hráčů, týmové pojetí, větší soudržnost, jisté výkony brankářů, prostě vše se o level zvedlo a Děčín se stal ve své soutěži mašinou.  Samozřejmě zápasy nebyli ani zdaleka dokonalé, ale pokud budeme porovnávat tým na konci roku 2019 a od ledna 2020, tak ten rozdíl prostě uvidíte.  Takovým malým vrcholem měl být pro kluky odvetný zápas proti Žatci, který nám i sekundoval na špici tabulky. Před domácím publikem v Novém Boru se borci prezentovali pohledným florbalem a skvělým nástupem do utkání. Žatec však číhal na své šance, které využil a idkyž byl Děčín znovu lepší a tentokráte šel vítězství orpavud na proti, florbalky měli proti jazzmanům zakleté a Žatec i podruhé slavil výhru.

Ale jelikož děčínský sok ztrácel body s jinými soupeři, které Děčín v pohodě přehrával, základní část tak Děčín vyhrál s pohodovým náskokem. No a těšil se na nadstvabu, kde se těšil na měření sil s libereckou stranou. K tomu ovšem z již známých coronadůvodů nedošlo, což všehcny mrzí, ale zdraví je samozřejmě přednější.

Liga nebyla bohužel úplně top a prohrané zápasy nám paradoxně dali více než většina těch vyhraných. I tak věřím, že kluci měli šanci zase o něco florbalově vyrůst a těšíme se na další sezónu.

Ještě bych vyzdvihl jednoho hráče, který v mých očích zaznamenal největší progress. Chvilka napětí, famfáry...a je to....Míra Beránek. Výborná fyzička skloubená s maximálním nasazením a hlavně vzrůstající odvaha dostávat se do střeleckcýh pozic. Jen tak dál ;)


Profil

#2 Natálie Hoření #2 Natálie Hoření
Pozice: útočník
Narozen: 02.02.2002

Anketa

Co říkáte na nově spuštěný náborový web www.florbaldc.cz?

Úžasná záležitost! Prostě TOP!
77.78%

Líbí se mi. Jednoduchý, ale funkční.
11.11%

Nic moc.
0%

Katastrofa, horší jsem neviděl.
11.11%

Školní SALMING liga

2015-2016

Narozeniny

Michal Vejvoda
16 let (09.07.2004)

© 2000-2020 1.FLORBALOVÝ KLUB DĚČÍN | all rights reserved | designed by .Greep IS | created by Michal Domes