78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
256_20240621_132741.jpg

Děčín, Teplice a Ústí spojují síly

Florbal Děčín, FD Teplice a Florbal Ústí se dohodly na vzájemné spolupráci v nejstarších mládežnických družstvech.

Cílem spolupráce je vytvořit kvalitní prostředí pro rozvoj mladých hráčů v našem okolí. „V každém klubu jsou talentovaní hráči, kterým díky spolupráci můžeme dát možnost trénovat a hrát společně aniž by utrpěly jednotlivé kluby“, přibližuje šéftrenér Ústí, Karel Klíma.

V rámci spolupráce došlo k přihlášení CE soutěže juniorů v Ústí a Teplicích a 2. ligy juniorů v Děčíně. Cílem pak je, aby Ústí zvládlo kvalifikační část a postoupilo do ligy TOP 12 celků, díky čemuž by měl společný trojlístek jedno družstvo v každé úrovni juniorských soutěží. Druhou částí je spolupráce v mužských soutěžích, kdy několik hráčů Teplic a Ústí dostane šanci hrát divizní soutěž za Děčín.

Kluby mezi sebou komunikují jednotlivé hráče a možnost jejich zapojení v přihlášených týmech. Debata ohledně hráčů nejprve probíhá výhradně mezi trenérskými garanty z jednotlivých klubů, teprve následně je o nabídce informován hráč. Pokud se mateřský klub s hráčem dohodne o možné formě zapojení, dojde k navázání kontaktu mezi hráčem a novým klubem. „Nastavením spolupráce i komunikace chceme zabránit často unáhleným odchodům a naopak posouvat hráče v tu správnou chvíli, aniž by ovšem ztráceli kontakt s mateřským klubem“, dodává ke spolupráci Jakub Podlucký z FD Teplice.

Hráči Teplic mají možnost ukázat se v dresu Ústí v rámci tříměsíčních hostování, po kterých se vyhodnocuje naplnění či nenaplnění očekávání od jednotlivých stran. Stejný proces pak probíhá i obrácenou formou. Hráči Ústí tak mají možnost se rozehrát v kádru Teplic. V rámci spojeného juniorského týmu Teplic a Děčína dostane šanci řada děčínských hráčů, počítá se i se zapojením děčínských trenérů. Důležitým faktem pro nás je, že dohoda mezi kluby není postavena na přetahování hráčů, nýbrž na spolupráci s ohledem na cíle, možnosti a priority jednotlivých klubů v příští sezóně.“, uzavírá manažer Florbalu Děčín, Tomáš Štěpánek.


Jak to funguje?

  • Kluby mezi sebou komunikují jednotlivé hráče a možnost jejich zapojení v jednotlivých týmech. Komunikace ohledně hráčů nejprve probíhá výhradně mezi kluby / šéftrenéry.


  • Pokud se kluby shodnou, že to pro jednotlivé hráče má smysl, tak daný hráč dostává možnost ukázat co v něm je, a to v rámci 3měsíčního hostování.

  • V případě, že se hráč neprosadí nebo se rozhodne hostování ukončit, tak může dostat šanci někdo další

  • Tato forma funguje oboustranně, tzn. pokud se hráč chce rozehrát nebo se neprosadí, tak může hostovat i směrem dolů za stejných podmínek.

  • Toto propojení je nastaveno pouze od kategorie dorostenců výš.