78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
251_20240514_115709.jpg

Děčín v Kralupech pokaždé v play-off!

Tři kategorie letos vyslal náš klub na letní turnaj Kralupy Open v Kralupech nad Vltavou. Jak se přípravce, elévům a starším žákům dařilo nám shrnuli trenéři daných kategorií...

PŘÍPRAVKA

Povídání zahájíme přípravkou, jelikož ta vyrazila do Kralup jako první, a to ve středu 8.5. brzy ráno... 

Přípravka vyrazila na posezónní turnájek do Kralupu. Oproti ligovým turnajům jsme tentokrát postavili jen jedno družstvo, které se chtělo ukázat v nejlepším světle a zabojovat o medaile. První utkání s jedním ze tří týmů pražských Wizardů bylo velmi vyrovnané a hodně soubojové. Šancí bylo velmi málo a tak rozhodla jediná branka ve prospěch pražanů. V dalším zápase nás čekal další pražský celek Olymp. Ten byl od začátku lepším týmem a rychle využíval našeho váhání na balónku. Postupně jsme se v utkání zlepšili, ale k výhře bylo daleko. Dostali jsme se tak ke klíčovému zápasu proti mladšímu ze dvou týmů domácích Kralup. Pokud bychom ho nezvládli, hráli bychom zápasy o poslední místa. Utkání nám ale sedlo od začátku do konce a šli jsme tak ze 3.místa v tabulce do duelu se Slaným, které skončilo ve své skupině 2. a se skvělým skóre.
Děčín měl výborné pasáže a proti svému soupeři se projevila herní vyrovnanost všech 3 lajn. Naopak Slaný se mohlo opřít o 2 kvalitní hráče, ale naše vyrovnanost nakonec rozhodla a šli jsme do semifinále.
V něm nás čekal starý známý Olymp. Oproti prvnímu duelu se ale tentokrát hrálo krásné vyrovnané utkání. Opravdu hezký zápas, v kterém bylo k vidění vše, co takový duel má obnášet. Souboje, nasazení, individuální odvaha, výkony brankářů, akce nahoru dolů, emoce. V poslední minutě byl přeci jen o krůček v před Olymp. Zkusili jsme tedy v závěru ještě power play a moc nechybělo, aby z toho padla vyrovnávací branka. To se ale nestalo a tak jsme se museli připravit na zápas o 3.místo.
V něm jsme se postavili dalšímu z rodiny Wizardů Praha a utkání jsme nechytli hned z úvodu. Pražané byli lepší, ale i tak jsme herně od nich nebyli tak daleko. Jejich střelba však byla rozdílová. Krásné góly, které jsme dostali nám bohužel sebrali sebevědomí. Za stavu 0:3 byla polovina týmu vypnutá a v hlavách už prohráli. Trenéři se snažili ještě své svěřence namotivovat, ale závěrečný stav 1:4 odpovídal dění na hřišti.
Z Kralup tedy 4.místo, ale spousta zážitků a pestrá paleta emocí, které vidíme rádi. I ty, které znamenají pláč a zklamání posledním prohraném zklamání. Super turnaj a pochvala pro fandící rodiče a zúčastněné děti.

ELÉVOVÉ

Fotogalerie z turnaje 

Elévové, stejně jako přípraváci, vyslali do Kralup jedno družstvo. To se mělo poprat o co nejlepší umístění a to se mu nakonec povedlo na výbornou. Z pěti týmů ve skupině přímo postupovaly pouze dva, třetí až po porovnání s ostatními třetími celky. Postupový klíč byl tak poměrně přísný a každý zápas ve skupině byl tedy velice důležitý.

Ve skupině na naše borce a jednu borku čekaly týmy z Kralup, České Lípy, Neratovic a pražských Wizardů. Ve všech čtyřech utkáních byl Děčín více či méně lepším týmem. Pochvalu si všichni zasloužili za častou střelbu, nebojácnost v situacích 1na1 a poctivé makání směrem dozadu. Výsledkem byly čtyři výhry a postup z prvního místa ve skupině.

Čtvrtfinále bývá zlomovým utkáním každého turnaje a to se potvrdilo i proti Slanému. I když byl Děčín znovu častěji na balónku, soupeře ve hře držel výborným výkonem brankář. Následně se soupeři podařilo skórovat a v poločase svítil na světelné tabuli stav 0:1. Konečně vsítit branku se našim podařilo až v polovině druhé části a herní převahu tým přetavil v druhý gól až chvilku před koncem. Těsná, vydřená, ale zasloužená výhra nás tak poslal do semifinále. Zde jsme potkali Štětí.

Našemu tradičnímu soupeři z ligy jsme měli co vracet, jelikož nás na posledním turnaji porazil. Samotné utkání bylo od začátku do konce vyrovnané a za stavu 1na1 už už vše směřovalo k nájezdům. Rozhodla ho, pro Štětí nešťastná situace, kdy naskakující hráč soupeře omylem srazil Jášu Hykla, který zrovna mazal kolem střídačky Štětí směrem k bráně. Nařízený nájezd bezpečně proměnil Fíla Bláha a bylo vymalováno. Jsme ve finále.

Zde už na náš čekal celek z dalekého Znojma. Jak Znojmo, tak Děčín v turnaji ani jednou nepoznali hořkost porážky a jednalo se tak o pravé finále. Jenže kvalita soupeře byla přeci jen o stupínek výše a první v turnaji Děčín tahal za kratší konec provazu. Znojmo bylo nebezpečnější a více na míčku. I přes to jsme do půle druhého poločasu drželi vyrovnaný výsledek. Pak ale soupeř třikrát v krátkém časovém úseku zamířil přesně a tím zlomil Děčínský odpor.

Z naší strany šlo výborný turnaj, i když se po finále objevilo na tvářích hráčů několik slziček. Závěrečný medailový ceremoniál vše spravil a na fotkách s pohárem už jsou vidět pouze samé úsměvy.

STARŠÍ ŽÁCI

TI do Kralup vyjeli bez 8 kluků ze základní sestavy – 5 jich válčilo ve Švédsku, 2 mimo Děčín a jeden nemocný. S poskládáním týmu tak vypomohly známosti Víti Ledvinky, který do týmu dostal 3 kluky z Loun. Děkujeme za jejich pomoc. Tým sice nebyl početný, ale dokázali jsme poskládat jednu rozdílovou lajnu. Skupinu jsme zvládli. Kouzlo play-off však zaúřadovalo hned ve čtvrtfinále. Neproměnování šancí a podcenění soupeře nás z dobře rozehraného turnaje vykoplo. Byla to hořká zkušenost, která do dalších florbalových zápasů klukům dá, že každý zápas je jiný. Tým měl určitě navíc, ale v důležitém zápase nedokázal svou kvalitu proměnit v branky.