78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
211_20230905_234449.jpg

Dorost na Gorilla cup nabral sebevědomí a všechny překvapil

Premiérová účast vynesla konečné 4.místo a výhru celého play-off B.

Cílem Gorilla cupu byla pro Děčín hlavně herní příprava na dorosteneckou ligu. Tým se připravoval již od července, avšak konečná nominace nebyla kompletní. Chybělo více hráčů ročníku 2007. Polovina týmu na Gorile tak byli dorostenci a polovina starší žáci. To vše ve dvou lajnách.

Od zápasů v základních skupinách jsme očekávali, že nám z nich vykrystalizují ideální lajny. Otvírákem byl zápas s Karlovými Vary, které budeme potkávat v lize. Na první pohled byl výškový a somatický rozdíl jasný a favorit také. Zápas byl však z naší strany povedený a sahali jsme dokonce po vítězství. Remízu 2:2 jsme však brali. Ve druhém utkání jsme vyhráli nad Boskovicemi, ale byl to na turnaji náš nejhorší výkon. V posledním utkání základní skupiny proti Tatranu jsme chtěli jasnému favoritovi znepříjemnit zisk 3 bodů. Výhru nakonec bral Tatran, ale body nedostal zadarmo. Ve výsledku nám o skóre utekl postup do play-off A.

V neděli jsme se tak vrhli na play-off B a čekali jsme maximálně účast v semifinále. Avšak tým nabíral tvář a stupňoval svůj výkon. V osmifinále to odnesly Klatovy, ve čtvrtfinále Paskov, semifinále Tigers Praha. Ve finále jsme se tak potkali s domácími FBC Plzeň. Utkání jsme dokázali vyhrát poměrem 4:3! Kromě výkonu je potřeba zmínit, kondiční aspekt, kluci celou neděli dali ve dvou lajnách.

Turnaj nám sice způsobil do prvních kol dorostenecké ligy ztráty, ale věřím, že sebevědomí a tvář, kterou kluci na turnaji našli, bude ve výsledku velmi důležitou do celé sezóny.

Vyzdvihnul bych několik bodů:

  • Skvělá parta na hřišti i mimo něj
  • Velké zlepšení celé 2.lajny v play-off
  • Nasazení do obrany – například takový Tomáš Kužel nebo Roman Rathousky snad neprohráli souboj
  • Rumlík v bráně v play-off zamknul a pustil pouze 5 branek ve 4 zápasech
  • Indi zlepšení hráčů jako Martin Bára, Matěj Volf, Sam Král
  • Nejlepší střelec týmu Vojta Duda
  • Mládí, které se nezaleklo: Zavřel, Bräuer, Ledvinka, Jiruš, Denis Chvojka (3 z nich ročník 2010 – min rok ještě mladší žáci)