Muži mají za sebou těžký vstup do sezóny

Mužská kategorie se pro tuto sezónu musí vyrovnávat s oslabením kádru a velmi nestabilní sestavou. Po 2 kolech je na kontě Děčína 0 bodů a stejně jako minulý rok tak zažívá nevydařený začátek.

Divizní kolotoč začal pro Děčín 11.9. na půdě Sokolu Královské Vinohrady "B". Domácí celek byl jasným favoritem tohoto duelu, ale 2 třetiny to pro hosty vypadalo nadějně. Na začátku třetí třetiny však SKV brankově odskočilo a tím se dostalo herní pohody, kterou Děčín již nebyl schopen zlomit a úpostupně ztrácel půdu pod nohama. Kýžené snížení a zkorigování skóre nepřinesla ani powerplay, naopak při ní domácí ztvrdili své jednoznačné vítězství 7:1. Děčín kromě bodů ještě zažil jednu důležitější ztrátu. Během léta se k týmu po delší odmlce vrátil kanonýr Petr Bořuta, který chtěl vzhledem k početním problémům svým návratem pomoci. V tomto utkání si však poranil koleno a jeho návrat byl tak až příliš krutý.

statistiky z utkání zde

Tuto neděli si Děčín odbyl i domácí premiéru v Novém Boru, kam dorazil Sokolov. To by měl pro tuto sezónu být soupeř, se kterým je potřeba uhrát body. Tento cíl však dostával trhliny během celého týdne, kdy tým bojoval s marodkou a dalšími absencemi. Dvě lajny se definitivně poskládaly až v neděli ráno, kdy byl na soupiksu utkání dopsán i junior Richard Mašek.  Za Děčín se poprvé letos představili "ústečtí děčíňáci" Lukáš Vlček (do Ústí přestup a možnost střídavých startů) a Matěj Macák (v Ústí na hostování). Ti společně se svými spoluhráči hledali v první třetině těžko cestu k soupeřově brance a naopak Sokolov si počkal na zaváhaní Děčína a své šance proměnil. Do 2. třetiny vstupovali domácí s dvoubrankovým mankem, ale zvýšili svoji aktivitu na útočné polovině a začali se více tlačit do šancí. Děčín hrál v utkání 4 přesilové hry, leč využil pouze jednu jedinou. Ta znamenala snížení na 3:4 a zdálo se, že je našlápnuto na obrat. Zvlášť když vyrovnávací branku a svou první za děčínské muže následně vsítil Matěj Macák. Další lacinou inkasovanou brankou se ale o své momentum připravil a před třetí třetinou tedy znovu prohrával. Sokolovu vyšly první minuty závěrečné periody a využité druhé přesilovce vedl o 3 branky. Děčín se dopředu snažil ale spousta střeleckých pokusů byla buď zblokovaná nebo skončila na brankáři hostů. Naději přinesla ještě branka Vážného a následná přesilovka mohla koncovku ještě zdramatizovat. Kontaktní brance však nepomohla ani hra v 6ti a naopak vracející se Skopový z trestné lavice dal výsledku finální podobu do prázdné branky.

Tahle ztráta hodně bolí, ale nezbývá než makat a své body si vydřít.