78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
255_20240618_122241.jpg

Sezóna 24/25 zná svůj jízdní řád

Losovací aktivy určily soupeře a rozpisy kategorií pro nadcházející sezónu. Jako první soupeř byl mužskému áčku vylosován celek z České Lípy.

Losovací aktiv celostátních soutěží proběhl v Brně v neděli 16. června. Ten určil jak nové soupeře, tak rozpis na celý ročník našim mužům a dorostencům.

DIVIZE A

Divizi udrželi muži s odřenýma ušima. Věřme, že s posilami a novým trenérem se sestupovým bojům letos celek vyhne obloukem a pojďme se krátce podívat na to, jak bude soutěž vypadat příští sezónu.

Postupivší Louny měly své místo v Diviza A jisté. Pražské týmy právě losovací aktiv pravidelně každý rok v Divizích obměňuje a pro letošní ročník do té Áčkové přiřadil béčko Sparty a florbalový klub Falcon ze Staré Boleslavi. Oba tyto celky působily loni v Divizi C, kde Falcon obsadil třetí místo se ziskem 43 bodů a postoupil do play-off. Rezerva Sparty si pak uhrála pozici čtvrtou, když získala 37 bodů. Čtvrtým celkem, jenž v Divizi loni nepůsobil, je záložní tým České Lípy. Ten postoupil z regionální ligy z druhé pozice. 

První utkání odehrají muži na domácí palubovce v Krupce, a to právě proti staronovému účastníkovi Divize, rezervě České Lípy. Zápas se sehraje o víkendu 14.-15.září. I následné druhé utkání sezóny odehraje náš tým "doma", a to proti Rudné. K třetímu již odcestuje, konkrétně do Chomutova.

Muži v sezóně nacestují 2720km, z toho 726 na domácí zápasy.

DOROST

I v sezóně 24/25 budou hrát dorostenci nejvyšší českou ligovou soutěž. V té došlo k výrazně změně formátu. Všechny celky jsou rozděleny do tří výkonnostních vrstev. Děčín si zvolil tu třetí. Zde se potká s celky jako jsou Kralupy, pražští Wizards, Milevsko, Jičín či Strakonice. 

Dorostenci odstartují sezónu ve stejný víkend jako muži. V Praze sehrají 14.-15. září dvojzápas proti OLYMPu a Teplicím.


Ostatním děčínským kategoriím pro proběhl regionální los o den později, v pondělí 17.6.2024.

I zde jsme zaregistrovali pár novinek. Tou největší je, že Děčín po dlouhých letech přihlásil do ligové soutěže ženský tým, konkrétně MLADŠÍ ŽÁKYNĚ. Holky se poprvé představí na turnaji v České Lípě 28.9.2024, kde nastoupí proti slečnám z Turnova a FBC Liberce.

v lize MLADŠÍCH ŽÁKŮ (5+1) bylo upuštěno od košového systému. Do soutěže se přihlásilo 8 týmů, a tak žáky čeká formát utkání každý s každým 3x. Na turnaji odehrají vždy 2 utkání 3x10 minut.

Košový systém ale zůstává STARŠÍM ŽÁKŮM. Ti zahájí sezonu v druhém ze čtyř košů a první turnaj odehrají v Chomutově. Druhou ligu budou hrát JUNIOŘI, ti první turnaj sehrají 22.9. v Roudnici. Soupeři jim budou hráči Mostu a rezervy Ústí.

Letošní starší žáci B budou v příští sezóně hrát druhou dorosteneckou ligu jako DOROSTENCI B a sezónu odstartuji hned 14.9. proti celku ze Šluknovska. MUŽI B i letos nastoupí do ústecké ligy mužů. Na první střetnutí vycestují do Spořic kde sehrají dvě utkání s Jirkovem a rezervou Mostu.

V soutěžích MLADŠÍCH ŽÁKŮ 3+1, ELÉVŮ A PŘÍPRAVKY změny nenastaly. Mezi mladšími žáky 3+1 bude mít Děčín jedno družstvo a elévové s přípravkáři po dvou týmech.