Shrnutí víkendu 12.-13.listopadu

Povedená sobota elévů a starších žáků..

Elévové

Elévci chtěli po povedeném turnaji v Ústí potvrdit dobré výkony na domácí palubovce a to se podařilo. Na Vojanovku v sobotu dorazili soupeři z Ústí a Dubí, avšak turnaj zahájil střet Děčína white s Děčínem blue. V tomto utkání šla do vedení 0:2 "blůčka", ale "wajtům" se podařilo utkání otočit a zvítězit. Celkově šlo o vyrovnaný zápas, ve kterém mohl vyhrát kterýkoliv celek.

I v ostatních zápasech jsme si vedli velice dobře. Směrem dopředu jsme hráli přímočaře a stříleli dost gólů. Občas jsme mohli zachovat chladnější hlavu v situacích před brankářem či brankářskou soupeře, což se projevilo hlavně v utkáních s Dubím, kde golmanka Dubí držela svůj tým více než nadstandardně. Jako veliké mínus ale musíme zmínit ve všech utkáních až moc časté zapomínání na obsazení hráčů a hráček na naší polovině při soupeřově rozehrávce. Celkově ale musíme klání hodnotit kladně. První turnaj odehrál Tomáš Valenta, který ukázal veliký posun v rámci tří odehraných utkání a dva hráči si za své dlouhodobé výkony vysloužili skill náramky - STŘEĎÁK Fíla Bláha a NEZASTAVITELNÝ Dan Kremla.

Starší žáci B

Na dalším turnaji jsme potkali tým Chomutova a nováčka z Postoloprtů. V prvním zápase jsme byli lepší tým a dobrou kontrolou hry jsme šli rychle do vedení. V zápase se projevila dobrá týmovost jak v útoku, tak v obraně. Bohužel díky dvou hloupým chybám jsme neudrželi čisté konto gólmana a zápas skončil 5:2 V druhém zápase jsme potkali outsidera z Postoloprt. Pro nás se jednalo o "povinnou" výhru. Vstup do zápasu byl z našich hokejek nepovedený a nedařilo se navázat na první zápas ve kterém vše běželo dle představ trenéra. Zápas jsme výsledkově kontrolovali už od prvních minut, ale herně to nebyla dobrá podívaná. Zápas jsme i tak vyhráli 12:2. Celkově byl turnaj vydařený a herně se dobře dařilo. Trenéra potěšilo, že v prvním zápase dal každou branku jiný střelec a ve druhém zápase se gólově prosadilo 8 z 10 hráčů.

Starší žáci A za plný počet

Před dvěma turnaji se nám ,,povedlo sestoupit z druhého koše", ale ten jsme si zahráli až tento víkend. Do nominace se nám promítly nějaká ta nemoc, ale základ týmu zůstal. Cílem bylo vrátit se do druhého koše, protože v něm jsme poslednní turnaj odehráli celkem slušně. Tři vítězství v Kadani nám cíl splnili, ale herně to nebyla žádná fantazie. Během 3 zápasů jsme zkusili několik herních stylů a několik kluků si zkusilo během turnaje i více pozic. Pochvalu si zaslouží probuzený střelec Fujis a na své pozici zazářil Ledvajs. V příštím kole je cílem pohlednější hra!!! Spodní fotka Rádi nám ukazuje jak moc viděl během zápasu potom co zapsal a ještě nechal doma brejle, přesto když přihrával jak jednoho góla dal:)

FBC DDM Děčín : Jazzmani Žatec
FBC DDM Děčín : TJ Sokol Koberovy

FBC DDM Děčín : Panthers Liberec

Muži A se trápí dál a jsou poslední

Po dobré první třetině jsme nedokázali navázat na slušný výkon a druhé třetiny nás začala Lípa přehrávat a postupně se propracovala ke 3 bodům. Boj o záchranu jsem si tak ještě více ztížili, ale nic nevzdáváme.