Shrnutí víkendu 14-15.ledna

Vyrovnaný, toto synonymum by nejspíše patřilo tomuto víkendu.

Elevové na prolínacím turnaji to zmákli

Elévci přijali pozvání na bonusový turnaj v Libereci. Smyslem bylo změření sil zkušenějších hráčů a hraček. V prvním utkání naši podlehli domácím a následně urvali infarktovou remízu s Teplicemi. V utkání s Chomutovem rozhlo lepší zakončení Chomutovských a s Českou Lípou rozhodli lepší skills 1:1 na naší straně.Celý turnaj se tak ukázal jako skvělý a navíc se na něm naše děti ukázali v dobrém světle.

Mlži v Liberci sehráli vyrovnaný koš

Po delší době se mlži opět ukázali na turnaji. Zavítali jsme v rámci druhého koše do Liberce. V turnaji jsme zapojili hned dva nováčky - Dana a Petu. Jejich premiera byla zvládnutá. Samotné zápasy byly extréměn vyrovnané. S Českou Lípou jsme obraceli z 0:2 na konečných 3:2. S Libercem i přes těsný výsledek jsme celý zápas tahali za kratší konec a našim nejlepším hráčem byl Jirka v bráně. Pantheři z Liberce roztřileli Lípu 12:2, očekávali jsme tak těžký zápas, ale nakonec to byl vyrovaný zápas. Turnaj nám ukázal nové možnosti a slabiny. Na další turnaj se těšíme a některé hráče čeká možná i narušení stereotypu pozice.

Dorost splnil povinnost a stále číhá za Lounama

Dorostenci odjížděli v sobotu do Liberce pro povinné dvě výhry v okleštěné sestavě ( zranění, lyžák...) . Větší prostor tak dostali kluci s menším herním využitím. V prvním zápase s Turnovem B bylo od začátku ve hře spousta nepřesností, ale kvalita soupeře stačila na pohodlnou výhru 12:4. Druhé utkání se Starým Harcovem už díky agresivně napadajícímu soupeři a po dvou střelách jejich brzkému vedení 0:2 nabídlo atraktivnější podívanou. Kvalitnější soupeř naše hráče probudil a postupně jsme zápas ovládli. A i když soupeř celý zápas kousal ( často i za hranicí fair play) otočili jsme i celkové skóre na 10:3. Takže úkol splněn a pořád se držíme v tabulce vedoucích Loun.

FBC DDM Děčín : Starý Harcov
FBC DDM Děčín : Turnov B

Muži B blízko plnému počtu bodů

Dnes muži B hráli odvetná utkání s Žatcem B a Lounami. V prvním zápase chtěli Lounům oplatit porážku z minulého týdne. To se jim i díky jedné využité přesilovce a dvěma vstřeleným brankám ve vlastním oslabení povedlo. Ačkoli byl zápas dlouho vyrovnaný, ve druhé třetině naši odskočili na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině již gól nepadl, a tak jsme brali tři body za výhru 8:5.
V druhém utkání děčínští chtěli potvrdit roli favorita, neboť minulý týden Žatec porazili těsně 8:7. Bohužel toto se našim nepodařilo,. Ačkoli ještě 2 a půl minuty před koncem vedli 4:3, nakonec těsně padli 4:5. Žatečtí nám tak porážku oplatili.
Pozitivem z turnaje je využití početních výhod a góly v oslabení v prvním zápase. Těsná prohra v samém závěru druhého utkání bude, ale dlouho bolet. Na vstřebaní této hořké pilulky a zdokonalení naší hry budeme však mít téměř měsíc. Další mistrovská utkání sehrajeme totiž až v půli února.

Ačko proti leadrovi brali cenný bod
Muži do zápasu šli s 6zápasovou vítěznou šnůru. Vítězné nastavení se neslo celým zápasem. S lídrem soutěže jsme si to rozdali na férovku. Během zápasu jsme většinu času vedli, ale soupeř šel do vedení 9 mi před koncem. Kapitán David Matza pak 4 min před koncem vystřelil remízu. Prodloužení 3:3 skončilo po 10 sekundách ve prospěch pražských. Bod tak z dobrého zápasu s respektem bereme a těšíme se na další zápas v Kadani.

FBC DDM Děčín : Florbal TJ Kobylisy