Shrnutí víkendu 22-23.duben

Předposlední soutěžní víkend se nesl ve vítězném duchu.

Přípravka stylově ukončila

Přípravka zakončovala ligovou sezónu v Litvínově. Whiti se snažili od prvních minut prvního zápasu být aktivní s balónkem i bez, dlouho však nemohli najít domácí tým najít gólový recept. Ten byl sice postavami menší, ale zvládal si pěkně nahrávat a tím nám i zatápěl. Výhra nakonec ale stejně šla na děčínskou stranu. Na vítězné vlně jsme pokračovali i proti Lovosicím, kde jsme byli šikovnější po většinu zápasu a často se dostávali před branku. V posledním utkání proti Podbořanům měl pomalejší tempo z obou stran. V naší hře byly častěji vidět výpadky, kdy jsme místo běhu volili lenochodí chůzi, ale pořád jsme měli kvalitu abychom si vypracovali šance, které rozhodli pro nás.
Blue měli papírově o něco silnější soupeře a hned to pocítili v prvním zápase s Litvínovem. Ten šel rychle do náskoku, na který Děčín sice reagoval zlepšenou hrou, ale kvalita byla více na domácích florbalkách. Proti Štětí odehráli blůčka solidní utkání, ve kterém dokázali být často nebezpeční a vypracovali si brankový náskok. Konec utkání ale patřil Štětí, které se rozstřílelo a nakonec skóre otočilo. V posledním utkání dne si ale Děčín spravil chuť na Podbořanech, kde byl po celou dobu lepší s balónkem i bez a zaslouženě uzmul výhru. Díky všem rodičům za podporu.

Starší žácí B za 3 body a konečná 4.příčka je super

Tuto neděli 23.4. vyrazili SŽB do Roudnice na své letošní poslední zápasy. Na turnaji nás čekaly dva celky Litvínova, Yellow a Black. V prvním zápase jsme potkali tým Yellow, který byl po většinu sezóny v podstatě kompletně složen z mladších žáků, ale i tak absolutně dominoval celou soutěž s pouze jedním prohraným zápasem za sezónu. Takže vyhlídky nebyly před zápasem ideální. Ale klobouk dolů před našimi hráči, kteří dobře vstoupili do zápasu a po většinu zápasu jsme s protihráči drželi krok a dokázali je i v útoku přehrávat. První třetinu byl zápas velmi vyrovnaný a ani jednomu týmu se nepodařilo dát gól. V druhé třetině už v naší jinak dobré obraně došlo ke dvou chybám, které Litvínov dokázal potrestat, ale před vstupem do poslední třetiny jsme stále drželi krok a dokázali hrát vyrovnaný zápas s protihráči. Bohužel v poslední třetině se nám nakupilo více chyb v obraně a Litvínov je trestal. Konečný výsledek 1:5 ale není špatný a předvedená hra byla dobrá a jednalo se o vyrovnaný zápas po většinu času. V druhém zápase nás čekal tým, který se nám „věšel“ na paty po většinu sezóny a držel se o pozici níže. Druhý Litvínovský tým měl tedy být papírově slabší soupeř. Průběh zápasu byl z naší strany podobný jako v prvním zápase. Probíhalo dobré bránění, pohledné přechody do útoku i zakončení. Díky malinko menší kvalitě soupeře, ale už od začátku zápasu byla vidět naše převaha. Za první třetinu jsme protihráče pustili pouze do jedné střely, které mohla ohrozit naší bránu, ale i v našem útoku se tolik nedařilo, šancí bylo hodně, ale efektivita menší. V druhé třetině ale došlo k obratu a přibližně za jeden a půl minuty se nás konečně chytlo trochu štěstí v zakončení a dali jsme tři rychlé góly. V té chvíli bylo v podstatě rozhodnuto, ale v zápase jsme nepolevili a snažili se užít si i poslední chvíle posledního zápasu sezóny. Skóre skončilo na výsledku 6:2 a brali jsme tak v Roudnici 3 body z 6 možných. Celkově oba zápasy byly dobré a předvedený výkon byl hezkým završením sezóny.

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov Black

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov Yellow

Starší žáci A vyhráli kvalitní 3.koš

Starší žáci svůj poslední turnaj odehráli ve 3.koši na palubovce Ústecké Slunety. Lovosice, Panthers Liberec a Ústí byla známka vyrovnaných zápasů. Ještě před turnajem bylo cítit jak jsou kluci nažhavení. To se projevilo i společnou cestou vlakem, kterou si kluci zorganizovali a do Ústí dorazili po své ose s výrazným předstihem. V šatně byla cítit chuť vše zvládnout a to se také na hřišti ukázalo. Dvě zasloužené výhry nad Lovosicemi (3:1) a Panthers Liberec (6:0) nás dovedlo do ,,finále" proti Ústí, ve kterém jsme dvakrát vedli, ale konečná plichta znamenala v náš prospěch 1.místo díky skoŕe. Kluci si zaslouží pochvalu za přístup a snahu diktovat tempo zápasu.

FBC DDM Děčín : ASK Lovosice

FBC DDM Děčín : Panthers Liberec

FBC DDM Děčín : Florbal Ústí