78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
208_20230804_004617.jpg

Soustředění 2023 je tady

Flo soustředění

Tak a po roce zase tady. Rumburk přivítal nové i staré tváře s neviditelnými děčínskými barvami. Kufry po nerovné asfaltce dodrnčely k našim zdravotnicím, kde za potu na čele maminky a tatínkové předávali zdravotní povinnou dokumentaci. Na skóre bychom řekli, že více stesku jsme viděli na straně rodičů, kteří vnitřně sváděli boj s pocitem volnějších 5 dnů.

Děti se podařilo uskladnit do chatek, pokojů i apartmánů. Jakmile však začal program ulevilo se trenérům i dětem, že se vlak jménem soustředění rozjel. Vypadá to, že vlak může letos lehce zpožďovat jen deštivější počasí, které nás čeká a aktualizuje jízdní řád.

Přesto všechny nedělní zastávky náš vlak zvládnul. Trénink v hale i venku, véča okořeněná slušným slejvákem, večerní soutěžení a kompenzace. Večerní soutěžení se letos nese v stylu desetiboje. Nechyběl tak první den trojskok, oštěp, ale i šipky, ping-pong a odpaly míčků na různý styl. Do dalších dnů se můžeme těšit třeba na jamajský bob.

Co jsme zjistili první den? No, že takový plastový traktor udělá radost i elévům a přípravka o něj svádí boj. Naše platidlo Makalky jsou už v oběhu. Skutečný peníze vybraný, sváči předaný. Teď od dětí dostat repelnty a budeme nejklidnější. Letošní video-nápad máme připravený a je potřeba mu dát život, na což je vždy hrozně málo času. Máme co dělat od po až do pátku.

Hlášky :

1.Tak a zahrajeme si na týmy, udělame 3 týmy. Jak se bude jmenovat váš? Přípraváček : třeba debilové.

2.Straší žák při druhé včeři : ,, do večerky mám 3 minuty, to stihnu ještě 4 rohlíky".

Foto ZDE


Den druhý : 

A máme za sebou druhý díl. V něm jsme mohli nalézt zápletku krásného večerního přáteláku mezi Tigers a námi. To co tento zápas dělal tak zajímavým byla atmosféra, která děti úplně vtáhla. Zajímavá videa chystáme na našem FB. Dnešní den patřil florbalovým tréninkům a kompenzaci, se kterou nám přijela pomoc fyzioterapeutka Kristýna, která spolupracuje s talentovanou mládeži v kempech Českého florbalu.

Ve večerní olympiádě se nejvíce líbil jamajský bob, který si vyzkoušeli mladší žáci a další kategorie se ho nemůžou dočkat. Na propršené úterý jsme se museli připravovat již dneska. To co nás čeká se dozvíte v dalším článku.

Hlašky

Těchotná vedoucí připravuje svačinu dětem, hm bábovka.

Jiný vedoucí : to máme za to, když necháme připravovat svačinu těhotnou


Trenér : tak a teď udělejte dvojice

Hráč : a co je to dvojice?


Trenér : vzpomínáte si jak se jmenuje tento trenér

První typ : Franke ?

Trenér : skoro, je to Roman

Foto ZDE


Třetí den :

Třetí den florbalové cesty je za námi a zastávek bylo požehnaně. Jelikož jsme počítali s horším počasím, dopoledne jsme strávili po halách. Nějaký čas zbyl i na nahrávání do táborového videa. Odpoledne nám přestala padat voda, ale nějak nám chyběla tak mladší skupinky vyrazily do bazénu. Zde tradičně projevili svou statečnost na 3m skokánku. Starší znova chytili hokejku v hale a využili luxusní 2hod haly jen pro sebe. K večeru nás vylákalo počasí odehrát všechny olympiády venku – souboj o lano, jamajský bob, vytrvalostní indiánský běh (3,5 km)… Večer pak patřil druhému dílu přáteláků. Své umění a hlavně bojovnost ukázali elevové.

Hlašky :

Dnes místo hlášky vkládáme fotku věrného fanouška, který při fandění v hale elévům vyčerpáním  usnul


Foto ZDE


Čtvrtý den

A jsme ve druhé polovině. Středa patřila mix turnaji. Starší skupina si ho odehrála dopoledne a mladší skupinka odpoledne. Na turnaji se seznámily i jiné děti mimo svou kategorii. Což je hlavním cílem. Starší skupinka se po obědě vymáchala v bazénu se vším všudy. Samozřejmě nechyběly skoky z můstku a plavání na čas i vytrvalost. Odchod byl tradičně spojen s nákupem laskomin na baru v hale.

Po špagetovém obědě jsme narušili polední klid focením týmových fotek. K večeru se nám však opět rozpršelo a s olympiádou jsme museli vymýšlet, kde najít střechu nad hlavou, když je obsazená hala. S tím jsme si nakonec poradili a vše zmákli. Na fotkách tak můžete vidět florbalový kvíz, beer pong disciplíny, šipkový turnaj atd. Dnes proběhl zápas s Tigers mezi mladšími žáky. Do ochozů se vrátili fanoušci, ze straších žáků a bylo to znát. Skvělá atmosféra gradovala na hřišti a v tvrdších zápasech jsme nakonec brali jednu výhru a prohru.

Hláška trenérů :

Trenér 1 : Byla ta večerní pomazánka rybí?

Trenér 2 : Kuchyň říká, že byla masová. Rybu neměli.

Trenér 1: Počkej, možná byla masová. Nebyl to tuňák.

Foto ZDE
Pátý den

Poslední kompletní den byl skvělý a řekl bych, že nejnabitější. Sportovní část jsme začali všichni pohromadě na venkovních hřištích a bylo hezké vidět všechny členy pohromadě za hezkého počasí. Byl nabídnut florbalový biatlon, brandball, cornhol, závodění v písku. Po venkovním tréninku jsme se schovali do haly a prohnali hokejky.

Během polední pauzu jsme dofotili hromadnou fotku. Odpoledne starší žáci stejně jako dopoledne pilovali hru 5:5. Menší kategorie řádily venku. Ani letos nechyběl přátelák mezi trenéry a nejstarší kategorii. Pro letošek jsme zvolili fotbal a zápasu nechybělo nic až na rozhodčího, což mělo za následek remízu, se kterou nebyl spokojená ani jedna strana. Po večeři se nám děti mohly pomstít při závěrečné hře, kde fotky ukazují více než slova. Den jsme pak zakončili posledním přátelákem se staršími žáky Tigers Praha.

V pátek nás čeká dopolední tréninky, oběd dražba a balení.

Foto ZDE