78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
252_20240517_165520.jpg

V nové sezóně povede A tým Vladimír Trčka

Do ligové sezóny 24/25 vkročí naši muži pod novým trenérem. Po šesti letech se do Děčína vrací Vladimír Trčka st. jenž letos dotáhl superligovou Českou Lípu k historickému úspěchu v podobě účasti tohoto týmu ve čtvrtfinále české nejvyšší soutěže.

Mužská ligová sezóna 23/24 je již dávno za námi a management klubu ihned po jejím skončení začal pracovat na budovní kádru pro sezónu následující. Výsledkem těchto snah je, že se mužské áčko dočká do ročníku 24/25 značného posílení a my vám nyní můžeme představit první z nových tváří, trenéra Vladimíra Trčku st.

Vám, kteří držíte palce děčínskému florbalu již delší dobu, jistě nemusíme jméno Vladimír Trčka st. představovat. Nicméně to nemusí platit u všech, a tak se sluší a patří nového trenéra řádně uvést a představit.

Vláďa do Děčína přichází z České Lípy, kde dovedl tamní superligový tým k historickému úspěchu v podobě čtvrtfinále play-off. Před tím působil úspěšně také na lavičce prvoligového Ústí či u mládeže FBC Liberec. Svou trenérskou pouť však začal v Děčíně, kde působil od roku 2012 do roku 2018. Zde si ho můžete pamatovat jako trenéra elévů a mladších žáků, ale především starších žáků a dorostenců, se kterými zaznamenal značné úspěchy. Za ten největší můžeme jednoznačně označit páté místo se staršími žáky na MČR v sezóně 16/17. O sezónu později se o MČR pokoušel i s týmem dorostenců, zde však našim v osmifinálové skupině vystavila stopku trojice florbalových velikánů FbŠ Bohemians (3:3), Florbal Mladá Boleslav (3:3) a Tatran Střešovice (0:8).

Do Děčína tak přichází trenér, jenž zná místní prostředí a navíc je obohacený o zkušenosti z nejlepších českých florbalových soutěží. Vhodnější a kvalitnější obsazení trenérského postu si tak tým nemohl přát. Vláďa však před sebou nemá nic snadného. Tým předešlé dva roky hrál o záchranu a hostování z okolních klubů s koncem sezóny skončila.

Jaké budou Vláďovi první kroky jakožto trenéra děčínského áčka? Na to jsme se ho zeptali v rozhovoru...

Ahoj Vláďo, vítej zpět v Děčíně. Mimo náš klub jsi byl dlouhých šest let. Proč si se teď rozhodl pro ukončení úspěšného angažmá v Lípě a návrat do Děčína?

Zdar. Po těch letech už toho bylo, při mém zaměstnání ve škole na plný úvazek, celkem dost. Především časová, ale i psychická náročnost sehrála v rozhodování, kromě řady dalších detailů, hlavní roli.

Sledoval jsi Děčín i když si zrovna hájil barvy jiných klubů? Jak bys náš klub teď popsal?

Určitě sledoval a výsledky a výkony probíral s lidmi, kteří se kolem děčínského florbalu pohybují. Děčínský klub nyní prochází generační obměnou, skončilo několik dlouholetých opor a tím pádem bude větší tíha odpovědnosti na mladších borcích.

Jaké budou tvoje první kroky jakožto trenéra děčínského áčka? Už proběhly pohovory s hráči? Kdy začne letní Příprava?

První kroky už začaly, se Štěpou už jsme řešili složení týmu a tréninkové možnosti. Pohovory ještě neproběhly, úvodní schůzku s hráči máme v pátek 24.5. Letní příprava pak začne od začátku června, po skončení Florbalového Děčína.

Můžeš nám prozradit něco o tvořícím se týmu pro novou sezonu? Realizační tým, složení kádru?

Vše je ještě v řešení, ale určitě se v kádru objeví několik nových nebo staronových jmen. Vše ale nejprve probereme s kluky na již zmíněné schůzce.

Co čeká hráče v letní přípravě? Bude něčím speciální?

Před společnou schůzkou určitě nechci nic prozrazovat, ale myslím, že nic speciálního na hráče nečeká.. Jen budou někteří asi muset změnit přístup, vše bude záležet na poctivosti jednotlivých hráčů!

Jak by ses jako trenér charakterizoval? Jaký herní projev mohou naši fanoušci od týmu očekávat?

Sám sebe charakterizovat nechci. V herním projevu určitě budu klást větší důraz na poctivou obranu, protože to je klíčový faktor. V minulé sezóně měl Děčín v průměru přes 8 inkasovaných branek na zápas, což je hrozně moc.

Jaké máš s týmem ambice?

Úroveň „divize“ se v posledních letech hodně zvedla, hraje v ní řada kvalitních florbalistů, kteří v nedávné době hráli v nejvyšších soutěžích. Ambice určitě budou vyhnout se bojům o sestup v závěrečné části sezóny, jak tomu bylo v předchozích dvou ročnících.

Vláďo, díky moc a hodně štěstí tobě i celému týmu.