78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
234_20240114_172750.jpg

Zhodnocení víkendu 13-14.ledna

Víkend se třemi domácími akcemi...

Elévové doma - tradičně výživná podívaná

Hned třicet děčínských elévů se zapojilo do domácího turnaje na Vojanovce. Dva týmy odehrály své zápasy dopoledne, třetí pak po obědě. K rannímu turnaji se ke dvěma děčínským týmům přidalo Dubí a celek Lomnice. Po vzájemném utkání Děčín vs. Děčín, které lépe zvládl bílý tým, došlo na měření s těmito celky a domácí z nich vyšli se skvělou bilancí 3 výher a jedné remízy.

Odpolední parta měla o chlup těžší los, což to se projevilo hned v prvním utkání kdy nás přehrál Most. Proti Jablonci a Turnovu už ale náš "modrý" tým tahal za delší kus provazu a zápasy zvládl.

Hráči všech tří naších celků byli schopni se prosazovat individuálně a navíc postupnými krůčky přidáváme na týmovém pojetí hry. Dalším plusem bylo, že ve všech utkáních nás podrželi naši brankáři, a to i když se do branky posadili nebrankáři. Jako malé mínus u bychom mohli vytknout pomalejší přepínání mezi útočením a bráněním, na kterém do příště zapracujeme.

Děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na našem fantastickém bufetu. Ten je již vyhlášený jak mezi domácími fanoušky, tak mezi těmi  mimoděčínskými. 

Starší žáci A herně skvěle v Liberci

Sestava na starší žáky A se neskládala jednoduše, máme pár zraněných hráčů a někteří hráči se nevešli kvůli docházce. Přesto na turnaji jsem hráli pěkný florbal. Otočený zápas s Panthers Liberec a dominance nad Lovosicemi udělalo 6 bodů. V posledním zápase proti Teplicím o postup se nám zasekla muška a teplický čaroděj v brance naše kluky uhranul. Porážka nás však tolik nemrzela. Za 14 dní doma ve 2.koši.

Starší žáci B vedou svoji soutěž

V novém roce vyrazili SŽB do Chomutova na svůj další turnaj. V prvním zápase narazili na papírově slabší Litoměřice se kterými si v klidu poradili a uhráli výhru 5:2. Bohužel tento zápas provázalo ohromné množství drobných chyb jako nezpracovaných balonků nebo nepřesných přehrávek a díky tomu nebyl rozdíl ve skóre tak výrazný. V druhém zápase narazili na Roudnici se kterou jsou to vždy vyrovnané zápasy. Celý zápas byl divácky zajímavý a energický. Lítalo se z obou stran nahoru a dolu a neustále se na hřišti něco dělo. Stále docházelo k přetahování ve skóre a zápas nakonec zaslouženě pro oba týmy skončil remízou 7:7. Bohužel tento zápas byl velmi nepříjemně poznamenán hrozně špatným výkonem rozhodčích, kteří negativně ovlivnili zápas pro obě strany. Ale nutné říct, že naši stranu poškodili více. Každopádně patří díky hráčům a hráčce za předvedený výkon v druhém zápase, kdy bojovali do poslední sekundy zápasu.


Dorost ve 2.koši s hlavou nahoře a se skalpem Chomutova


Poprvé letos jsme ochutnali 2.koš dorostu a neztratili jsme se. S Kladnem nám ulítla hlavně 3.třetina a povedlo se nám soupeře zaskočit. Objektivně však musíme říct, že Kladno bylo lepším týmem a zaslouženě vyhrálo. Ve druhém zápase jsme se postavili Chomutovu. Parádní výkon podpořený individuálními výkony nám přinesl výhru a skvělou oslavu v kabině.


Muži A

Záchranná mise začíná. A kluci jí začali 3 body pro rezervě Ústí. První dvě třetiny jsme se hledali a na hře byla vidět jistá křeč, ale jediné a to nejdůležitější vedení jsme si nechali na 1,5 min před koncem v přesilovce z hole Vojty Kleina, který ukazuje co je klubismus a dojíždí na zápasy z dalekých Pardubic.


Co nás čeká další týden :

17.1. dohrávka junioři - indi doprava

18.1. turnaj FA

20.1. Muži B Roudnice

20.1. přípravka v DC

20.1. mlži 5+1 - Lovosice - vlak/indi doprava

21.1. mlži 3+1 - Louny (indi doprava)

21.1. Muži A - Cheb