78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
218_20231017_215847.jpg

Zhodnocení víkendu 14-15.října

Nabouchaná neděle. Premiéra přípravky, mlži v 1.koši, dorost blízko 2.koše. Muži B stále vévodí a áčko až moc chybovalo.

Přípravka

První zápasy mají po dnešku za sebou i naši nejmenší. Tradičně se představili Blůčka a Whiti a oba týmy nechaly na hřišti úplně všechno. Tým Blue byl složený z nováčků a bylo znát, že si na atmosféru a hru samotnou musí ještě chvíli zvykat. Litvínov nám sice nedal šanci, ale zlepšení již přišlo hned v dalším duelu s Chomutovem, který se podařil i výsledkově a i třetí utkání proti Ústí nabídlo vyrovnanou podívanou, ze které jsme nakonec vyšlo lépe přeci jen Ústí.
Ve Whitech byli naopak borci, kteří florbal nějaký ten pátek už hrají a i přes úvodní nezdar s Litvínovem, dokázali, díky neustálé snaze hrát dopředu, přehrát jak Chomutov, tak Ústí. Zápasy měly náboj a přítomní rodiče se postaraly o super atmosféru. Děkujeme a těšíme se na příště.


Mladší žáci 5+1

Mladší žáci si na prvním turnaji vybojovali první výkonnostní koš, ke kterému v neděli 15.10. odcestovali do Liberce. Zde se poměřili s Litvínovem, Chomutovem a dvěma celky z Liberce.

Výkonnostní skok byl mezi prvním a druhým košem patrný od první minuty prvního zápasu. Byť Děčín individuálními schopnostmi nikterak nezaostával, v týmovém pojetí lehké rozdíly vidět byly. Nejčastěji však Děčín inkasoval po individuálních chybách. Ty Litvínov trestal, a naopak Děčín na útočné polovině svoje šance spálil. První utkání skončilo za stavu 0:4, což bylo pro naše barvy těžké zkousnout, ale nedalo se nic dělat…

S Chomutovem se od samého začátku střelci činili na obou stranách a v poločasu svítilo na světelné tabuli 3:3. V druhé půli šel Děčín do vedení, ale série zbytečných faulů nás poslala do oslabení 5na3, které Chomutov využil a vzal si vedení na svou stranu. V dalším oslabení však Děčín srovnal a stav 5:5 vydržel až do konce. První body v prvním koši byli na světě.

Proti Libereckým Panterům jsme zaspali úvod utkání (po minutě hry 0:2). Z tohoto hrozivého startu jsme se ale dokázali oklepat a srovnat na 2:2. Jenže špatně odbráněná standartní situace soupeře odstartovala tlak Liberce až do finálového skóre 2:5. Opět dobrý zápas, ovšem soupeř byl gólovější a zvítězil.

Poslední utkání proti FBC Liberec byl už dosti unavené. Šance měli oba týmy, ale do vedení 0:2 šel soupeř. Těsně před koncem Děčín snížil na 1:2 a tímto výsledkem zápas také skončil.

Výsledkově turnaj nedopadl úplně dobře, ale herně to žádná bída nebyla. Máme dost věcí k řešení, avšak v prvním koši jsme se určitě neztratili. Jelikož turnaj zakončil s jedním bodem také Chomutov a vzájemný zápas dopadl remízou, o sestupu rozhodl brankový rozdíl, a tak měl lepší Děčín a do příštího turnaje zůstává v prvním koši.Dorost - 2.zápasy nevychází

Dorost vyrazil do Litvínova uzavřít 2.kolo. V cestě stála Kadaň a Teplice. Z prvnío kola jsme si odnesli 3 body za výhru nad Litvínovem. V prvním zápase jsme porazili Kadaň 4:2. Kadaň byla silnějjší na míčku, vyhrála však naše efektivita a Rumlík v bráně. Nejdůležitějším momentem zápasu byla druhá přestávka, ve které jsme museli změnit ustrašený projev a postavit se tlaku Kadaně. To se povedlo. Zápas s Teplicemi se nám nepovedl hlavně v nasazení a jde vidět, že ve dvou lajnách nám ve druhých zápasech dochází štáva.

FBC DDM Děčín : FBC DDM Kadaň

FBC DDM Děčín : FD TepliceMuži B

Muži B dnes nastoupili k dalšímu turnaji v poněkud okleštěné sestavě, když v poli musel nastoupit i jeden z brankářů Michal Huk. Své role se však chopil se ctí a v prvním utkání dokonce skóroval.
První zápas jsme sehráli proti Postoloprtům, kteří nastoupili jen v sedmi hráčích. Toto utkání jsme jasně ovládli v poměru 20:4. Druhé utkání jsme hráli okamžitě po prvním a to proti Lounům B. Soupeř využil našeho ospalého tempa, které jsme si přenesli z prvního zápasu, a brzy vedli 4:0. Naštěstí jsme se však vzchopili a dokázali utkání otočit na konečných 10:7 v náš prospěch. Gólově se v pravý čas v nové sezóně konečně prosadili Dan Kubišta a Maty Ludvík. Muži B tak nadále vévodí tabulce ústecké ligy.

FBC DDM Děčín : Postoloprty

FBC DDM Děčín : Louny B


Muži A

V zápase byly od nás dobré prvky, ale bohužel dokud budeme dělat jednoduché chyby a nebudeme důraznější v soubojích, tak vyhrávat
nebudeme. Díky všem za zápas.

FBC DDM Děčín : Baracuddas Slaný

Další víkend :

21.10. elevové – Litvínov - indi doprava

21.10. junioři - Liberec - bus 16 míst

21.10. starší žáci B - Chomutov - bus 30 míst

21.10.  - muži A - Ústí

22.10. - starší žáci A - Železný Brod - bus 30míst