78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
245_20240318_212152.jpg

Zhodnocení víkendu 16-17.března

Nabitý program nabízel dorostenecké play-off, kolizi starších žáků, dorostu a juniorů. Na další turnaj vyrazili i elevové a B starších žáků.

Přípravka v Liberci

Florbalem nabitá hala Dobiášovka dneska praskala ve švech. Na hrací ploše se hrálo na třech hřištích a děčínské barvy hájilo 16 dětí rozdělených do White a Blue. Mladší Blue v prvním utkání proti Koberovům sice tahal gólově za kratší konec, ale ve hře byli rovnoceným parťákem a určitě zaslouží pochvalu. Ve druhém utkání se popasovali s libereckými děvčaty, kde kluci opravdu makali a drželi se šikovnými holkami krok herně i gólově. V závěrečném klání proti libereckým klukům už ale bylo tempo nad naše síly a ikdyž jsme se v první půli ještě drželi, druhou půlku už opanovali domácí.
Starší White si poměrně snadno na začátek poradili s Koberovy, pak je ale čekal silný soupeř Panthers Liberec. A byl z toho skvělý florbal ve výborné divácké kulise, oba týmy jezdili na maximum a kromě florbalových akcí sváděli i tvrdé souboje. Liberec byl nakonec přeci jen střelecky úspěšnější, ale po utkání bylo potřeba kluky pochválit. Závěrečný zápas FBC Liberec byl velmi podobný tomu s Panthers. Jak hrou, tak výsledkem. Suma sumárum, pro Whity 2 fantastická utkání, kde kluci museli opravdu makat a rozhodně obstáli.


Elevové v Lounech

Elévové vyrazili na turnaj do Loun, kam z důvodu většího počtu omluvenek odcestovali pouze v 15 hráčích a hráčkách.
Bílý tým, jenž neměl brankáře „profíka“, ale v brance se střídali hráči z pole, rozehrál turnaj proti Mostu a rozehrál ho slibně. Poločasové vedení 4:2 však nedokázal udržet a vyrovnaný zápas nakonec prohrál. Ihned po zápasu s Mostem jsme museli nastoupit proti domácím Lounům. Děčíňáci se ale viděli spíše v šatně na svačině a úvod utkání nám tak utekl. Louny navíc vyhrávali většinu osobních soubojů a zaslouženě tak zápas vyhrály. Poslední zápas proti Chomutovu byl opět vyrovnaný, v půlce remízové utkání však opět soupeř překlopil na svou stranu v druhé půlce.

Druhý tým, otevřel turnaj zápasem s Jirkovem. V pěkném vyrovnaném utkání měl o trošku štěstíčka více soupeř, který vyhrál těsně 4:5. V dalším mači proti druhému celku z Loun děčané zavřeli obranu a soupeři dovolili skórovat je jednou, což velice napomohlo konečnému výsledku 5:1. Třetí utkání proti Chomutovu mělo dvě tváře. Jednu, když měl Chomutov na hřišti dva rozdílové hráče, kteří naše přehrávali a druhou, kdy tito na hřišti nebyli. To zase měl více na florbalkách míček Děčín. V součtu tohoto zvítězil Chomutov 4:7
Suma sumárum turnaj výsledkově moc povedený nebyl, co je však mnohem důležitější, že ani herně to nebyla žádná sláva. Naši se málo snažili o hru 1na1 a časté přihrávky na slepo před branku nám nadělali více potíží než užitku.


Starší žáci gól od postupu do 1.koše

Starší žáci - Liberec
Strži vyrazili do liberecké arény se třemi lajnami a s cílem poprat se o prvenství v koši, ale zároveň pošetřit lajnu, kterou ještě odpoledne čekal zápas play-off v dorostenecké soutěži. Hned první utkání proti domácím Panthers bylo vrcholem dne, když se hrála otevřená partie s aktivní horu na obou stranách. Více ze hry měli přeci jen naši borci, ale nedokázali se gólově prosadit natolik, aby urvali všechny body pro sebe. Utkání s Litvnovem bylo z naší strany dominantní a mohli jsem se tak soustředit na závěrečný duel proti Chomutovu. Do něj šel Děčín tedy jen se 2 lajnami a byť kluci nehráli špatně a dostali se do vedení, chyběl lepší pohyb a Chomutov utkání otočil. Tým chtěl zabojovat o prvenství v koši a do posledních minut tak do zápasu zasáhla i odpočívající první lajna, která nakonec dopomohla k vítězství. Koš však nakonec stejně ovládli Panthers, díky lepšímu skóre.


Starší žáci B

Tuto neděli vyrazili starší žáci B do nedalekých Teplic, kde poměřili síly s Roudnicí a Podbořany. V prvním zápase proti Roudnici se dal očekávat vyrovnaný zápas a konečné skóre 5:7 tomu i odpovídá, ale průběh zápasu bohužel ne. Celý zápas byli naši hráči a hráčka lepší ve všech aspektech hry, kdy jsme Roudnici po většinu zápasu dobrou kombinací přehrávali a v podstatě jim nepůjčovali balónek. Bohužel 5 hrubých a zbytečných chyb, které náš tým převedl během zápasu rozhodl o zápase v náš neprospěch, stejně tak jako několik tyček nebo neproměněných gólových šancí z našich holí. Nehledě na výsledek, jsme převedli velmi pěkný výkon a všichni naši hráči zaslouží pochvalu. V druhém zápase jsme si chtěli zlepšit náladu po prohře a pokračovat v dobrém výkonu z prvního zápasu. To se proti Podbořanům povedlo s velmi kvalitní a pohlednou hrou. Na světelné tabuli bylo skóre po necelých třech minutách zápasu 5:0 pro naše barvy. Zbytek zápasu jsme v klidu kontrolovali hru a nepouštěli protihráče do větších šancí, ale opět jsme předvedli dvě zbytečné hrubé chyby a nechali protihráče skórovat. Finální skóre bylo 7:2. Do dalších zápasů tedy máme na čem pracovat. Ale každopádně i když jsme přivezli „pouhé“ 3 body z turnaje, tak ho lze považovat za dobrý a výkon jsme převedli kvalitní.Dorost na Lovosice nestačil a vypadává v 1.kole play-off

V 1.kole jsme díky našemu postavení v tabulce dostali druhý nejlepší tým ligy Lovosice. Play-off se hrálo na 2 zápasy. První se odehrál v Boru, kde je potřeba v první řádě poděkovat fanouškům na obou stranách. Za skvělou atmosféru jsme však nepoděkovali dobrým výkonem v 1.třetině, kde jsme často chybovali a soupeře jsme vysadili na koně. Dle toho se odvíjel celý zápas. Výsledek 9:2 odpovídal, že Lovosice mají skvělé zakončení a bloky, které začínali jejich smrtící brejky. Na toto jsme se připravili ve druhém zápas, ve kterém jsme byli důstojnějším soupeřem. Zvedli jsme přesilovku, soupeře přestříleli a herně to bylo sebevědomější. Cíl ve druhém zápase jsme spnili!!! Klukům je potřeba za náročnou sezónu, která začala v Plzni na Gorilla cupu poděkovat!!


Junioři v okleštěné sestavě za 3 body

Junioři se v Podbořanech museli prát s polepenou sestavou. Byla totiž kolize s dorostem, který měl play-off. Výhra nad Podbořany a jasná porážka s Kadamí, kde jsme neměli seštelovanou mušku.Program na nadcházející víkend :

23.3. mlži 5+1 - Krupka - indi + tranzit

23.3. mlži 3+1 - Česká Lípa - indi doprava

24.3. muži B- Nový Bor - indi doprava