Zhodnocení víkendu 16-17.prosince

Mlži po delší době opouštějí 1.koš, dorost vyhrál oba zápasy, ale na postup to nestačilo. Muži B dvakrát za 3 body a přečkají vánoce na 2.místě. Muži v důležitém zápase nebodovali.

Muži A

FBC DDM Děčín 5:9 Sokol Rudná

Muži ani s posilami nedokázali přehrát pátý tým tabulky a připsali si třetí prohru v řadě.

Komentář domácích Miško Petr (Trenér): Určitě jsme dnes mohli dosáhnout na body, na balónku jsme hráli slušně, ale soupeř byl efektivnější a důraznější v brankovišti. Díky všem za zápas.

Muži B

FBC DDM Děčín 18:4 Postoloprty

FBC DDM Děčín 14:9 Louny B

Muži B svůj poslední turnaj v kalendářním roce 2023 odehráli v Roudnici na výbornou. Čekali je papírově slabší soupeři z Postoloprt a Loun.
První utkání proti Portům jsme vyhráli 18:4.
V druhém utkání jsme museli otáčet stav z nepříznivých 4:1 na konečných 14:8.
Bodově se o tento úspěch nejvíce zasloužil Petr Bořuta. Za zmínku však stojí jistě i 4 body (1+3) Verči Vašákové.
Vánoce tak oslavíme na průběžném 2. místě tabulky.

Dorostenci

Poslední kolo v letešním roce si dorostenci (spíše tým starších žáků) zařádili a dali si pěkný vánoční dárek.  V takticky skvěle zvládnutém zápase jsme porazili Teplice. Hubené skóre 3:1 bylo výsledkem horšího zakončování, ale potěšilo hlavně plnění cílů z game plánu. Ve druhém zápase proti domácí Kadani jsme chtěli odčinit poslední vzájemný zápas, který jsme nezvládli 3:13. Bojovný výkon,ztráta Dejáka a hra na dvě lajny proti rychlostně nabušenému soupeři bavil diváky i hráče. Psychiku nezlomilo ani brzké vedení soupeře 3:1. SKvělá 2.třetina nás nakopla a zápas se dotánul do remízy.
Po ní jsou letošní novinkou okamžité najezdy. Letos jsme tuto čest ještě neměli a tak jsme si je s chutí užily. Jako jediný střelec se ze 6 naájezdníků ukazal Ondra Rathousky, který nekompromisně zavěsil po horní tyčku . Debakl jsme tak odčinili a hráči ukázali takovou opravdovou radost, kterou zaskočili i domácí hráče a fanoušky, kteří společně se Slavii Plzeň slavili postup do 2.koše. Děčín skončil na 3.místě s 8 body.

FBC DDM Děčín 3:1 FD Teplice

FBC DDM Děčín 7:6sn DDM Kati Kadaň

Mladší žáci 5+1

Mladší žáci odehráli jeden z nejlepších turnajů sezóny, paradoxně to byl však turnaj sestupový...

Už úvodní utkání naznačilo, že „dneska to půjde“. Proti velice silným Pantherům se dařilo vyrážet do nebezpečných úniků a ohrožovat braku soupeře. Bohužel nás sráželi chyby, které liberečtí nekompromisně trestali. Výsledek 2:4 a předvedená hra z naší strany nebyla vůbec špatná.

Druhé utkání nás postavilo proti Litvínovu. Tomu jsme nechtěli dovolit jejich smrtící protiútoky, což se dařilo. Z naší strany opět velice povedené utkání, ve kterém jsme sahali i po výhře však skončilo remízou 2:2.

Proti FBC Liberec jsme byli ofenzivně naladění ještě více než v předchozích utkáních. První však skóroval soupeř, a to z přesilové hry. Pak jsme hráli často na útočné polovině, avšak gól ne a ne vstřelit. Když se schylovalo k finálnímu tlaku, zacílil Liberec přesně ještě jednou a vyhrál 0:2.

V posledním mači proti Chomutovu šlo tedy znovu o „přežití“ v prvním koši. Chomutov do utkání vstoupil sebevědoměji a po dvou identických individuálních akcích šel do vedení 2:0. Zanedlouho přišel i třetí gól a Děčín bohužel utkání v hlavách zabalil. Sice se podařilo vstřelit gól, ale ten jen upravil výsledek na konečných 1:5. Chomutov zaslouženě vyhrál.

Poslední utkání tak trochu pokazilo obraz jinak výborně odehranému turnaji. Děčín se tedy po pěti turnajích odehraných v prvním výkonnostním koši podívá o patro níže.

Mladší žáci 3+1

3+1 se vypravila na svůj poslední turnaj letošního roku do České Lípy, kde poměřila síly s Chomutovem a 2x s Českou Lípou.
vs Česká Lípa…
První poločas byl pro tento zápas rozhodující, kvůli špatnému pokrytí soupeře si Lípa vytvořila dostatečný náskok pro zbytek zápasu. Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší, dokázali jsme lépe dostupovat hráče a dovolili soupeři tentokrát pouze 4 góly. Bohužel náskok z prvního poločasu byl moc velký.
vs Česká Lípa Šluknovsko..
Pěkný vstup do zápasu z naší strany. Nějaké góly nám tam padly, hráli jsme více na míčku a zaslouženě vedli v poločase. V druhé části se bohužel projevila větší fyzická zdatnost soupeře a postupně dokázal své šance využít k otočení zápasu.
vs Chomutov…
V prvním poločase to vypadalo, že se nám podaří zastavit rozjetý Chomutov a porveme se o výsledek. Bohužel Chomutov hned na začátku druhé části využil náš výpadek a ukázal svou sílu, kdy během 3 minut nasázel 6 gólů.
V dalších zápasech v příštím roce snad zvládneme podat soustředěný výkon po celý zápas, jelikož 3/4 zápasu nestačí.

Přípravka

Prckové tentokrát v Lounech, tradičně s týmem nováčků a pokročilých. Než se začalo hrát, popřáli jsme hromadně Táďovi vše nejlešpí k narozeninám. V den turnaje a jeho zápasové premiéry oslavil 6.narozeniny :)

Výsledkově se moc nedařilo, ale do zápasů se nám podařilo dostat 10 začátečníků, kteří si vyzkoušeli turnajovou atmosféru. V jejich zápasech zatím postrádáme větší dravost a orientace na hřišti, ale děti se postupně rozkoukávají a krůček po krůčku na sobě pracují. I mezi nováčky je ale pár dětí, kteří jsou již odvážní a zvládají hrát bez balónku i s balónkem. Pokročilí střídali ve svých zápasech lepší pasáže s horšími. Snaha se upřít nedala, ale uvolnění s balónkem nemělo takové parametry jaké byly potřeba a soupeři vždy měli rozdílové hráče, kteří zajistili i střílení branek. Děkujeme rodičům za podporu a fandění.