Zhodnocení víkendu 18.-19.11.

Tento víkend se Muži snažili napravit výkon z posledního zápasu, přípravka vyrazila do Žatce, mladší žáci bojovali v Liberci a program uzavíral dorost v Plzni.

Přípravka

Turnaj v Žatci se prckům moc nevydařil. Kvůli prodlouženému víkendu a marodům jsme do každého týmu nasadili jen po 6 dětech a to se projevili především u mladších Whitů. Ti si nejprve zahráli s Litvínovem a i když se snažili, tak u balónku byli většinou později, což se projevilo i na skóre. S Podbořany to byl už vyrovnanější zápas, ale proti větším hráčům to pro ně bylo těžké a náročné se prosadit. Třetí zápas proti domácím mohl být nejvyrovnanější, jenže už nebyla energie a s sní odešla i koncentrace.

Starší Blůčka určitě měli větší ambice než nakonec na hřišti ukázali. Litvínov byl lepší, ale herně to nebylo z naší strany zase úplně špatné a šlo z tohoto výkonu vycházet do dalšího zápasu. S týmem Loun nám to ale vůbec nesedlo. Hráli jsme často jen na naší polovině a útočné akce nedokázali dotahovat do konce. Soupeř naopak neměl problém se do šancí dostávat často a také je proměňoval. Z posledního utkání proti Žatci jsme chtěli předvést nejlepší výkon a první polovinu zápasu to také tak vypadalo. Ve druhé části se ale začali častěji prosazovat nejlepší střelci Žatce a po sérii rychlých gólů opadlo i nadšeních našich kluků.

Atmosféru florbalových turnajů si vyzkoušely zase nové děti, což je rozhodně super a dál musíme pracovat především na pohybu a dravosti.

Mladší žáci 5+1

Mladší žáci 5+1 se zuby nehty drží prvního výkonnostního koše a zaznamenávají kvalitativní progres. To potvrdili i na turnaji v Liberci. Zde si hned na úvod střihli důležité utkání s Chomutovem, kde se jako první trefil soupeř, ale následně děčínští stav otočili až na 4:1. Díky dvěma slepeným brankám dokázal Chomutov ještě zdramatizovat a stáhl na 4:3, ale dorovnat již nestihl. V druhém mači nás prověřili Libereční Panteři. Ti jsou kvalitativně o několik levelů nad námi, ale po první půli byl stav nerozhodný 0:0. V druhé části se již kvalita soupeře projevila na vstřelených brankách a soupeř zaslouženě zvítězil 0:3. Druhý Liberecký tým byl z našeho pohledu hratelnější. Tým si věřil a na hřišti to bylo znát. Pět minut před koncem vedl Liberec 2:3 a Děčín se nadechoval k závěrečnému náporu. Bohužel dva rychlé góly soupeře vzápětí rozhodly o osudu utkání. Posledním střetem dne byl ten s Litvínovem. Bivoj nepřijel ve formě, v jaké hrál na předchozím turnaji v České Lípě a první půle nám vyšla na výbornou. Černo-žluté jsme nepouštěli do našeho předbrankového prostoru a vedli 2:0. I druhá část byla z naší strany suprová, ale pokazili nám ji 2 veliké chyby, které soupeř nekompromisně využil. I remíza proti Litvínovu nám však zajistila celkový 4 bodový zisk, což je letos v prvním koši nejlepší výsledek.

Dorost

Zakončení Plzeńského kola se nám vůbec nepovedlo. S favorizovanou Gorilí Plzní jsme odehráli slušnou partii. Gólově nám utekl blikanec ve 3.třetině. Ve druhém zápasu proti Kadani jsme ve 2.třetině shořeli jak papír. Na začátku 2.třetiny jsme srovnali dvougólové manko, ale pak tam soupeři spadla každá akce. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě, byl to náš nejhorší výkon sezóny a je nyní na nás jak se zlepšíme a co uděláme proto, abychom do dalšího turnaje, který nás čeká za 14 dní v Kadani byly mnohem kvalitnější.

FBC DDM Děčín : Gorily Plzeň 5:8
FBC DDM Děčín : FBC DDM KAdaň 3:13

Muži B

Muži B jeli dnes na turnaj opět do Mostu, kde na ně čekali nejsilnější soupeři v tabulce, Roudnice B a Ústí C. Bohužel ačkoli jsme vyrazili v naší asi nejsilnější sestavě, z turnaje odjíždíme bez bodu.
V prvním zapase s Roudnicí jsme sice neli více ze hry, ale goly dával hlavně soupeř. Nepříznivý stav po první třetině 1:4 jsme zkorigovali na 3:4 po druhé třetině. Bohužel ale v závěru jsme manko dotáhnout nedokázali a při powerplay jsme dostali gol do prázdné. Na konec tedy 4:7.
V zápase s Ústím jsme od začátku tahali za kratší konec. Navíc průběh výrazně ovlivnil podprůměrný výkon rozhodčích. Výsledek 3:10.

FBC DDM Děčín : Roudnice B

FBC DDM Děčín : Ústí C

Muži A

1.FBC DDM Děčín IV - Wizards DDM SO Praha 10 7:10

S prvním týmem tabulky Wizard Praha se očekával těžký ale kvalitní zápas. Děčín ho odehrál i přes porážku daleko lépe než blamáž, kterou předvedl minulý týden s Litvínovem. Dobrý vstup do utkání sice rychle vzal za své a museli jsme dohánět manko, ale ještě v první třetině jsme se dostali na dostřel. 2. třetina byla pro nás trochu smolná co se týče obdržených gólů a Wizardi zde získali klíčový náskok. S tím jsme se sanžili ve třetí části ještě něco dělat a rozhodně jsme nesložili zbraně a dokázali být nebezpeční. Na body to ovšem nestačilo.