Zhodnocení víkendu 20-21.dubna

Víkned jen pro starší žáky. Konec dobrý, všechno dobrý!!!

Starší žáci B na konečném 3.místě
V tuto neděli vyrazili starší žáci B na svůj závěrečný turnaj v této sezóně. Vzhledem k výsledkové tabulce celkem 3 týmy pomýšlely na první pozici, a tedy výhru v lize. Turnaj proběhl na „domácí půdě“ v Krupce.
V prvním zápase nás čekal tým Lovosic, který se průběžně držel ve středu tabulky a pro nás se tedy jednalo o povinnou výhru pro možnost bojovat o první místo. Vstup do zápasu byl povedený a soupeře jsme přehrávali a dostali se až na náskok ve skóre 5:0. Bohužel chyby v druhé a třetí třetině a hlavně i špatné soustředění na hru zapříčinilo, že protihráči rychle vyrovnali a v čase 25:17 tak na světelné tabuli svítilo skóre 6:6. Naštěstí naši hráči a hráčka rychle zapnuli a do konce zápasu jsme vlítli po hlavě se snahou urvat 3 body. Nakonec se podařilo dát výtěžný gól necelou půl minutu do konce zápasu a tím si zajistit možnost bojovat o první místo v soutěži. Ve stejném čase se odehrával i zápas Bíliny, kdy jsme potřebovali, aby ztratili body alespoň v jednom ze dvou zápasů, abychom je předehnali v tabulce. To se nakonec povedlo, kdy nečekaně Podbořany zvítězili a my tedy šli do posledního zápasu s tím, že v případě výhry budeme bojovat o „titul“.
Do druhého a zároveň posledního zápasu jsme nastoupili proti Žatci, který v podstatě celou sezónu vedl tabulku a určitě to byl nejsilnější tým soutěže. Tento zápas byl takové malé finále celé ligy, protože vítěz zápasu by se stal vítězem letošní ligové soutěže. V zápasu šlo tedy o hodně a všichni si to uvědomovali. Dle toho vypadala první třetina, kdy se z obou stran hrál poměrně opatrný florbal a oba týmy se snažily dělat minimum chyb. Ale i tak v první třetině zvítězili protihráči a stav byl 1:2. V druhé třetině jsme malinko více převzali otěže a začali být aktivnější, ale opět se nám tolik nedařilo v zakončení a stav po druhé třetině tedy byl 2:4 pro Žatec. Do třetí třetiny jsme tedy šli s dvougólovým mankem, ale odhodláním zabojovat a zkusit zápas obrátit. Bohužel ve třetí třetině nám začali docházet síly k většímu náporu a také po pár rychle za sebou obdržených gólech šla i psychika dolů, a to se projevilo na herním výkonu. V poslední třetině si Žatec dokázal zvýšit náskok a bohužel se nám ho již nepodařilo dorovnat. Zápas skončil prohrou 4:9 a to nás posunulo až na 3. pozici ve výsledném pořadí soutěže (předběhla nás Bílina, kterou jsme porazili a remizovali s ní, ale vzhledem k jejich lepšímu rozdílu vstřelených/obdržených branek oni brali druhé místo, ač jsme s nimi měli stejný počet bodů).
Celkově lze hodnotit poslední turnaj velmi kladně, protože i přes těžké zápasy anebo jejich části se naši hráči a hráčka nevzdávali a snažili se bojovat do poledních sil, za což jim patří uznání a velké díky. Vzhledem k tomu, že se u nás jedná o B tým, jsme si byli schopni poradit s „Áčkovými“ týmy jiných klubů. Každopádně velká gratulace Žatci, kteří po právu berou titul, a ještě jednou velká pochvala našim hráčům nejenom za poslední zápasy, ale i za celou sezónu.

Starší žáci A na posledním turnaji v 1.koši - skvělé 3.místo a cenná remíza s vítězem soutěže

Do posledního 12.turnaje jsme se probojovali do 1.koše. Naše předešlé 2 návštěvy 1.koše nebyly moc slavné. Proto jsme měli cíl naše reputaci napravit. Celý turnaj měl dva díly. Tím prvním byl dvojzápas proti nejlepším z ligy Litvínov a Liberec. První jmenovaný celou soutěž s předstihem vyhrál a míří na MČR. S tímto soupeřem jsme uhráli cenou remízu. Když jsme za nepříznivého skóre 1:3 6min do konce po timeuoutu srovnali na konečných 3:3. Ve druhém zápase proti Liberci, jsme na body měli dále. Dva skvělé výhozy libereckého brankáře pomohli Liberci s přehledem vítězit 3:1. V díle druhém byl cíl naplno bodovat proti Panthers Liberec a Ústí. To se povedlo a skvělých 7 bodů a 3.místo bylo doma. Po poslední návštěvě, kde jsme nezískali ani bod a nedali ani branku si můžeme říct, že jsme kus práce udělali. Zároveň díky několika klukům z dorostu, kteří přijeli vlakem zafandit svým kámošům.