78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
228_20231203_223248.jpg

Zhodnocení víkendu 2-3.prosince

Další víkend za námi, 2 pořádání a cesty plné sněhu.

Přípravka 

Přípravka sobota v České Lípě:
Whiti (začátečníci) - první utkání s domácími florbalisty příjemně potěšilo trenéry, kteří mohli chválit, protože byla snaha o útočné akce i aktivní bránění. Druhé utkání s Turnovem už bylo pro děčíňáky těžší, zejména proti lajně děvčat, která byla nad naše síly v pohybu, kombinaci a zakončení. Poslední utkání s Koberovy si pro sebe ukradl jediný hráč Koberovů, který si na hřišti dělal co chtěl. V dalších střídáních si to pak byla vyrovnaná bitva i se šancemi, které se jen nedařilo proměnit v góly.

Blue (pokrocilí)
První utkání rovněž proti České Lípě začalo lépe pro domácí. Z prvních dvou střel padly hned dvě branky do naší sítě a chvíli trvalo než jsme z toho oklepali. Následně jsme začali být také nebezpeční, ovšem celkově byla Lípa lepší a vždy byla o krok před námi.
Druhé utkání se Semily bylo z naší strany herně povedené. Co ale chybělo byly již tradičně góly. S tím ale byli trenéři v pohodě, neboť zakončení ještě nepilujeme a důležitější bylo že jsme se do šancí dostávali.
Poslední zápas byl rovněž proti Koberovům. Ten byl od nás takový polovičatý, snaha dělat správné věci, které se však moc nedařilo dotáhnout do konce a soupeř následně trestal z protiutoků.
Moc děkujeme všem rodičům za podporu a fandění.


Mladší žáci 5+1

V prvním utkání jsme změřili síly se soupeřem z České Lípy, kterého jsme v sezóně dokázali dvakrát těsně porazit. Že půjde znovu o vyrovnané utkání, bylo jasné od první minuty i tentokrát. Z naší strany šlo o takový nemastný, neslaný výkon. Nedařilo se nám rychle střídat, nechtělo se nám hrát 1 proti 1 a trápili nás technické nedokonalosti. Ostatně časté odskakování míčku od čepelí nás provázelo celý turnaj. I přes vše zmíněné jsme však ještě minutu před koncem jsme vedli 2:1. Pak ale soupeř srovnal a skóre 2:2 vydrželo až do konce.

Druhý mač dne jsme odehráli proti FBC Liberec. Stejně jako na předchozím turnaji jsme s tímto soupeřem odehráli solidní první polovinu (1:1). Pak už se ale soupeř hrající na turnaji ve výborné formě začal prosazovat a zaslouženě vyhrál.

Po tomto utkání náš tým kvůli nevolnosti ztratil brankáře. Jelikož jsme náhradním nedisponovali, musel v brance zaskočit hráč z pole, a tím hrdinou byl Fíla Šubrt.

Třetí zápas proti Litvínovu z naší strany nebyl vůbec špatný, směrem dopředu už nebyl tak ustrašený a od přesilové hry, kterou jsme odehráli na začátku druhé půle, byl na hřišti jen jeden tým. Bohužel gól se nám vsítit nepodařilo. Prohra 0:2 tak tentokrát dost mrzela, zvláště po tom co nám rozhodčí dva góly upřeli kvůli hře v brankovišti (nutno podotknout, že oprávněně).

Liberečtí Pantheři nás na posledním turnaji nepustili přes polovinu hřiště. Tentokrát však Děčín vstřelil gól jako první a nebyl to gól jediný. Byť jsme také inkasovali, do poloviny jsme zacílili přesně 3x a i Liberec upustil od aktivního napadání a zatáhl se na svou polovinu. Děčín hrál výborný zápas a bez sebemenších problémů se dokázal dostávat do šancí. Výsledek 4:6 je sice pro Děčín nepříznivý, ale jednalo se o jeden z nejlepších zápasů v sezóně a hráči i hráčky byli za výkon pochváleni.


Mladší žáci 3+1

3+1 v Lounech odehrála turnaj zbytečných ztrát.

Teplice..
Herně vyrovnaný zapas, který jsme kvůli zaspanému začátku a spoustě neproměněných šancí nedotáhli do vítězného konce. I tak si hráči zaslouží pochvalu za nasazení za nepříznivého stavu nic nevzdali a bojovali až do konce.


Chomutov..
Zde už o vyrovnaném zápase mluvit nemůžeme, i přesto že jsme měli mnohem lepší začátek a šli jako první do vedení. Bohužel velice špatná práce v obraně Chomutovu cestu za vítězstvím velice usnadnila a zaslouženě jsme prohráli.

Louny..
Bohužel i poslední zápas se nesl ve stejném duchu jako zápas s Chomutovem. Nedůsledná obrana a zbytečné ztráty a třetí prohra. Snad se do dalších zápasů poučíme.


Dorost

Dorost v Kadani jel s cílem získat všechny body od Litvínova a odehrát slušný zápas s favoritem z Plzně. Úkol jsme splnili a paradoxně v šatně zazněla hlavně kritika za vítězný zápas a pozitivní hodnocení za prohraný zápas, který jsme dohrávali dost omlácený.

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov 
FBC DDM Děčín : Slavia Plzeň


Muži A

MUŽI NA KRALUPY NESTAČILI | I podruhé v sezóně si ze vzájemného utkání odnesli tři body hráči Kralupy Wolves. Ve včerejším utkání v sněmem zasypaném Novém Boru se naši drželi do poloviny utkání. Pak soupeř odskočil na rozdíl 6 branek a utkání si pohlídal.

FBC DDM Děčín : Kralupy

Další víkend :

9.12. muži A - Kadaň - indi doprava

9.12. starší žáci A - Česká Lípa - indi doprava + tranzit

9.12. Junioři - Liberec

10.12. - Starší žáci B - Louny - indi doprava

10.12. - Elevové - Liberec - bus