Zhodnocení víkendu 30.10.-1.11.2023

Povedený víkend pro 100% starší žáky B, mlži 5+1, muži B. Zkušnosti sbírali mlži 3+1. Muži prožívaji dejavue z minulé sezóny.

Mladší žáci 3+1

V první skupinou s domácím turnajem na Vojanovce byli mlžáci 3+1. Vstup do turnaje byl slušný - remíza s Teplicemi. Další zápasy se nám už nepovedly a až moc často si míček našel cestu do naší branky. Rodičům moc děkujeme za pomoc při bufetu.

Mladší žáci 5+1

Ligová skupina 5+1 začala také domácím turnajem, jen v Novém Boru. Všechny tři výkonnostní koše jsou v letošní sezóně pětičlenné, a tak budou turnaje časově náročnější. Děčínu se povedlo v úvodním turnaji sezóny všechna čtyři utkání vyhrát. Nejvyrovnanější utkání jsme sehráli s Českou Lípou, kde jsme museli otáčet z nepříznivého stavu 0:1.

Trenéry potěšily především pouhé čtyři obdržené góly za celý turnaj a za zmínku stojí i informace, že několik hráčů a hráček vstřelilo za mlže své první góly v kategorii.

Stejně jako starší žáci tak i mladší postoupili do prvního koše. Což bereme jako skvělou klubovou vizitku.

Starší žáci B

Vstup do soutěže byl excelentní. Rezerva starších žáků smetla nejdříve Louny a pak i Štětí. Skvělými výkony se zaskvěl Šimon Král a Standa Machač, který zaznamenal dokonce double hattrick.

FBC DDM Děčín : Lokomotiva Louny

FBC DDM Děčín : SK Štětí

Muži B

Muži B dnes úspěšně vstoupili do sezóny dvěma vydařenými zápasy. Nutno podotknout, že proti výkonnostně slabším soupeřům.
Nejprve jasně porazili Roudnici C 9:5, za kterou povětšinou nastoupili junioři. Většina utkání byla v naší režii. Po druhé třetině byl stav 8:2. Roudničtí během třetí třetiny trochu zabrali, resp. my spíše povolili, ovšem na lepší výsledek než 9:5 jim to nestačilo.
Po tříhodinové přestávce nás čekal Žatec B. Ten s námi zvládl držet krok jen první třetinu, která skončila 2:1 pro nás. Konečný výsledek 14:3 hovoří za vše.
Velkou posilou byl návrat Martina Vašáka a Tomáše Jančuka do naší sestavy po přestupu z České Lípy, a především návrat legendy děčínského florbalu Petra Bořuty, který se v druhém zápase blískl pěti góly.
Vynikající výkony podali oba naši brankáři.
Za zmínku rozhodně stojí i to, že gólově se hned ve svém prvním utkání prosadila Verča Vašáková.

FBC DDM Děčín : Žatec B

FBC DDM Děčín : Roudnice C

Muži A

Muži prožívají dejavue z minulé sezóny. Vstup do soutěže se vůbec nevede a nezměnil to ani zápas s Kadaní. I přes povedenou 1.třetinu se na konci zápasu radovala Kadaň, která položila základní kámen vítězství v 2.třetině, kterou jsme nezvládli 0:5

FBC DDM Děčín : FBC DDM Kadaň