Zhodnocení víkendu 6-7.dubna

Víkend s jasnou bilancí pro výhry za námi.

Elevové
Naši elévové dnes odehráli poslední ligový turnaj sezóny v Ústí nad Labem. V něm se herně i výsledkově zadařilo a závěru sezóny tak dáváme palec nahoru. Pochvala patří trenérům, kteří vzali na poslední turnaj velký počet dětí!!!!

Starší žáci B útočí na 1.místo

Tuto neděli vyrazili SŽB do dalekých Podbořan na svůj předposlední turnaj v sezóně. V prvním zápase nás čekali protihráči ze Štětí, kteří v podstatě celou sezónu drží poslední místo a v tabulce a byl tedy předpoklad „povinných“ 3 bodů. Vstup do zápasu byl pomalý až líný a proto po první třetině na výsledkové tabuli svítilo skóre 1:1. Ale v dalších třetinách jsme se rozehráli a po několika velmi povedených akcích jsme začali protihráčům odskakovat ve skóre. Herně jsme byli týmem lepším a zaslouženě vyhráli 12:2. Za zmínku ze zápasu také stojí, že Matěj Novotný perfektně vychytal nařízení nájezd a zároveň Darča Pytlíková nekompromisně svůj nájezd zakončila.
V druhém zápase mělo dojít na lámání chleby, kdy jsme poprvé v sezóně potkali hráče ze Žatce, kteří po většinu sezóny drželi první místo v tabulce. Očekával se vyrovnaný a těžký zápas a očekávání se naplnilo. Naštěstí se nám velmi dobře povedl vstup do zápasu, kdy jsme rychlým napadáním a dobrou střelbou odskočili do tříbrankového vedení již ve čtvrté minutě zápasu. To nás velmi nakoplo a naši hráči se na hřišti nezastavili. Vstup do druhé třetině se zase povedl protihráčům, kdy rychle dali dva kontaktní góly a zdramatizovali naší situaci. Ale ve druhé třetině se nám povedlo držet naší hru, kdy jsme dělali hezké kombinační přechody do útoku zakončené přesnou střelbou a hlavně jsme nedělali hloupé chyby ve vlastní obraně. Díky tomu jsme ve druhé třetině přidali ještě dalších 7 gólů a o zápase bylo skoro rozhodnuto. Ve třetí třetině jsme už jen kontrolovali výsledek a pokračovali v naší hře a dobrou obranou. Na protihráčích již byla vidět frustrace a asi i únava a to nám usnadnilo udržet výsledek v posledních minutách i když už i nám docházeli pomalu síly. Konečné skóre bylo 11:4 a díky tomu jsme brali celých 6 bodů z turnaje. Určitě celý tým zaslouží velkou pochvalu za dobře zvládnutý zápas, nespočet zablokovaných střel, dobrou střelbu a hlavně týmový výkon.
A dalším turnaji nás čeká boj o první příčky v soutěži, protože před posledním turnajem je rozdíl na prvních 4 příčkách v tabulce pouze 2 body.

Áčko starších žáků ovládlo 2.koš a v posledním kole se představí v 1.koši

Turnaj v Krupce jsme zvládli na jedničku. Hodně nám pomohla agresivnější hra v napadání a schopnost udržet míček na soupeřově polovině. Ve vsšech třech zápasech jsme byli lepším týmem a zalsouženě vyhráli. Nyní nás čeká v posledním kole 1.koš, kde jsme letos dvakrát nezanechali dobrou stopu a rádi bychom se se seónou rozloučili právě vylepšením reputace.

Junioři letos na posledním turnaji sahali po 6 bodech i bez opor, museli se spokojit se 4 a konečným 8.místem

V posledním kole jsme zvládnuli Lovosice, které byly v tabulce před námi. Ve druhém zápase jsme se tahali s Roudnicí, kdy v závěru jsme přišli o hubený náskok. Konečné 8.místo není sice buchví jaké, ale potřeha říci, že během sezóny jsme přišli na delší dobu o tahouny jako je Duda, Rathousky, Slánský, Loubek, celkem 3x v sezóně se nám nevyhla kolize sž/dor/jun, kde dostala přednost sestava pro celostátní ligu dorostu a navíc jsme zapojili opravdu všechny hráče, kteří možnost juniorskou soutěž měli. Toto a přebírání odpovědnosti se klubu vyplatí v dalších sezónách.