Zhodnocení víkendu 7-8.října

Těžký víkend s kolizí kategorií v jeden den jsme vyšly s 50% splněním cílů.

Elevové 100%

Elévové vyrazili na svůj první letošní turnaj do Lovosic. Oba týmy se vrhly do svých úvodních střetnutí v 9:00 a v 9:40 už oba celky slavily svá první vítězství. Bílý tým ve vyrovnaném utkání těsně přetlačil Štětí a modří porazili Teplice. Pak se již rozpis utkání obou děčínských celků lišil…
Bílí v druhém mači rychle prohrávali 0:2 proti Roudnici, ale postupnými krůčky začali utkání otáčet a nakonec jasně zvítězili. Pomalejší rozjezd následně zaznamenali i v posledním zápasu dne proti domácím, kde však ani jednou neinkasovali a opět slavili výhru – 4:0
Modrý tým nastoupil po utkání s Teplicemi bez pauzy do zápasu proti Litoměřicím. I zde měl Děčín lehce na vrch, ale svou převahou se prosazoval průběžně a pomaloučku, polehoučku svému soupeři odskakoval a o osudu utkání rozhodl až v druhé půli. Poslední zápas dne před modré postavil druhý celek domácích – Lovosice grey. Rychlé vedení soupeře 0:1 nás nezaskočilo a ještě do přestávky svítilo na světelné tabuli skóre 1:1. V druhé polovině se nám podařilo několik útočných akcí po sobě a vytvořený náskok jsme dokázali udržet až do konce.
Suma sumárům, vstup do sezóny se nám povedl na výbornou. Oba týmy byly složeny ze zkušených elévů a dravého mládí a především nováčci jako Viktor Běhunek a Šimon Vlček s Ádou Bláhou (oba ještě ročníky 2015!) se ukázali ve velice dobrém světle. Na hřišti se neztratily ani naše slečny Nelča Hloušková, Mája Buchmannová a Ivča Floriánová, které také všechny ještě mohou hrát za přípravku!!!

Starší žáci A - 1.koš nad síly oslabené sestavy

V minulém kole si starší žáci vybojovali postup do 1.koše, ale kolize zamíchala sestavou a tahnouni museli vyrazit s dorostem. To se projevilo na kvalitě hry. 1.koš byl nad síly sestavy. 1.koš byl zkušenost, kterou si kluci odnesou hlavně do tréninků. Do 1.koše se určitě vrátíme a skutečnou sílu zde Děčín teprve ukáže.

FBC DDM Děčín : Florbal Ústí 0:4

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov 0:6

FBC DDM Děčín : FBC Liberec 1:10

FBC DDM Děčín : Florbal Chomutov 1:3

Dorost - splnil cíl a má otevřenou cestu do 2.turnaje

Dorost přijel do Litvínova v počtu 9+1 a v prvním utkání proti domácím se menší počet hráčů moc neprojevil. S Litvinovskou vytazenejsi obranou jsme se prali v první třetině, od te druhé však už byli misky vah nakloněny na naši stranu.
Zápas s Kladnem byl pro děčinské barvy náročný ve všech směrech. Kladno bylo více balónku a nám v náročných soubojích rychle ubývalo sil. Přesto jsme dvě třetiny i přes nepříznivé skóre drželi soupeře ve střehu, neboť jsme po defenzivní práci neustále hrozili a byli nebezpeční. Škoda jen slabé efektivity. Třetí třetina se ale vůbec nepovedla, pro drobné zranění jsme museli dohrávat jen se 3 hráči na střídání a kvůli nezodpovědnosti a následnému 10minutivemu trestu dokonce jen s 2 hraci. Toho Kladno využilo a ikdyz jsme také přidali par branek, konečný rozdíl byl příliš velký.

FBC DDM Děčín : SK Bivoj Litvínov

FBC DDM Děčín : Kanonýři Kladno

Junioři

Junioři taktéž nebyli v ideální sestavě, ale cíl s jedním vítězstvím splnili. Na vedoucí Panthers jsme nestačili.

FBC DDM Děčín : Jablonec

FBC DDM Děčín : Panthers

Muži A

Zhodnocení trenéra Petra Miška : První třetina nám bohužel utekla, domácí hráči byli individuálně šikovnía my jsme jim to navíc usnadnili. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil a pomohli nám přesilovky. Začátek třetí části, na který se připravujeme nám však znovu pokazíme a opakovala se situace z předchizích utkání a už jen honíme výsledek. Díky všem za zápas.

Sokol Rudná : FBC DDM Děčín