Zhodnocení víkendu 9-10.prosince

Předposlední hrací víkend za námi. Starší žáci B staále drží 1.místo. Elevové v Liberci úspěšně proti Liberecké špičce. Junioři na severu s tabulkou moc nezamíchali. Muži a starší žáci propadli.

Elevové v Liberci

Elévci si v Liberci střihli turnaj, před kterým se zúčastněné kluby domluvily, že sestaví jeden tým ze zkušenějších borců a borek a druhý, z hráčů a hráček mladších či začínajících.

Naše zkušenější parta zahájila turnaj utkáním proti Lovosicím. Z naší strany trochu kostrbatou první půli jsme přečkali, v druhé již ukazovali na plno naše florbalové umění a po závěrečném hvizdu byli zaslouženě ti veselejší. Druhé utkání proti Jablonci mělo od samého začátku pěkné tempo a první půle rozhodně nenapověděla, kdo by měl tento duel vyhrát. V druhé části pak začal Děčín střílet jeden gól za druhým a nakonec poměrně jasně vyhrál. Zápas byl však herně vyrovnaný od první až do poslední minuty. Na závěr přišla bitva dvou neporažených, Děčín vs. Liberec. Liberečtí po celý mač převyšovali naše v efektivitě zakončení, my zase hrozili z každé možné příležitosti. První půle opět rozhodující nebyla. V náš prospěch promluvila znovu až ta druhá, kde pravděpodobně soupeři hrajícímu v 5 hráčích došli síly a děčínská mašina hrající na 3 lajny utkání rozhodla. Celkově tato zkušenější parta odehrála 3 těžká utkání, která nás posouvají nejvíce.
Druhá děčínská skupina taktéž zahájila proti Lovosicím. Ty byly na hřišti dominantnější, a to jak technicky, tak velikostně. Šikovnějšímu soupeři jsme nedokázali konkurovat. Druhý mač s Jabloncem se jevil jako hratelnější. Průběh utkání však napsal jiný příběh. I Jablonec byl nebezpečnější a největší rozdíl mezi oběma celky byl v zakončení, což se ukázalo i na světelné tabuli ukazující skóre. Třetí soupeř dne Liberec nám byl výkonnostně nejblíže a všichni hráči a hráčky cítili, že by to tentokrát mohlo klapnut. Za výhrou šel tým postupnými krůčky, kdy poctivě bránil a jeden gól po druhém navyšoval vedení. Třetí zápas se tak podařilo vyhrát a domů se odjíždělo s pocitem zadostiučinění.

Starší žáci A na první koš nestačili a odjeli bez bodu i branky

Po druhé v sezóně jsme se letos podívali do 1.koše. V Lípě to však byl útočný zmar. Očekávali jsme převahu kvalitnějších soupřů, ale zároveň jsme si na pár branek v každém  zápase věřili. Opak byl však  pravdou. V zápase s Libercem a Litvínovem jsme moc příležitostí neměli, ale v zápasech s Ústím a hlavne s Českou Lípou si to branku již zasloužilo. Bohužel se nepovedlo a tak jsme domu odjižěli dost zklamaný a unavený z dlouhého turnaje. Jak však pronesl jeden hráč : "Nejhorší okamžiky tě posílí, proto je důležité si jich vážit".

Starší žáci B

Starší žáci drží první místo v tabulce. V dalším kole v Lounech si 6 bodů na konto připsali na za výhru nad Louny a Lovosickým B.

FBC DDM Děčín : Louny
FBC DDM Děčín : Lovosice B

Junioři v Libereci s vršekem tabulky na 50%

Juniroka v letošní sezóně vyrazila poprvé téměř v plné sestavě do Liberce. To odnesl 2.tým tabulky Panthers Liberec. V pěkném zápase jsme brali 3 body. Do druhého zápasu jsme byli oslabeni již o několik kíčových hráčů, kteří po prvním zápase zamířili na zápas áčka do Kadaně. V zápase s Jabloncem jsme podlehli 3:5. Tabulka na 4-6 místě se vyrovanala, kdy my, Kadaň a právě Jablonec máme 22 bodů.

FBC DDM Děčín : Panthers Liberec
FBC DDM Děčín : Florbal Jablonec

Muži A

Vyjádření trenéra Petra Miška po zápase : Před zápasem řešíme, jak potřebujeme zahrát na balónku a v první třetině děláme pravý opak. Ve druhé třetině si necháme dát 87 branek z brankoviště a na útočné polovině bychom si potřebovali ,,počůrat" ruce, abychom proměnili svoje šance. Kadaň hrála dopředu výborně, ale rozhodně jsme si zasloužili vytěžit z našich šancí váce než 2 góly. Rozdíl v řešení byl jednotlivých situací byl ale markantní.

FBC DDM Děčín : FBC DDM Kadaň