Chomutovská hala děčínským starším žákům B sedí

V sobotu 5.2. jeli starší žáci B poměřit schopnosti do Chomutova proti týmům z Roudnice a chomutovským dívkám

Další zápasy SŽ B proběhly tento víkend a po delší pauze byla chuť po zápase a výhrách veliká.

1.FBC DDM Děčín IV 6:5 BK REAL ROUDNICE n/L

V prvním zápase došlo ke střetu s týmem z Roudnice nad Labem, se kterým už proběhly dva zápasy a pokaždé se jednalo o velmi vyrovnaná utkání, ve kterých se bojovalo o každý míček a rozhodovaly sebemenší chyby v obraně.  Děčínští vstoupili do zápasu odhodlaně a plni energie. První třetina byla celá pod jejich kontrolou a nepouštěli Roudnici do větších šancí, ale dvě chyby v obraně protihráči potrestali a po první třetině bylo těsné vedení Děčína 3:2. V dalších dvou třetinách byl zápas vyrovnaný, ale během celého utkání měl tým Děčína malinko navrch a byl aktivnějším a útočnějším týmem. Nakonec se našim hráčů, a hráčkám podařilo udržet vedení až do konce zápasu. Zápas byl dobře zvládnutý a děčínští se nedopouštěli větších chyb a dobře plnili své úkoly a díky tomu vyhráli první zápas 6:5.

Florbal Chomutov Girls 1:7 1.FBC DDM Děčín IV

V druhém zápase potkali naši hráči a hračky tým chomutovských dívek. V prvním společném zápase byly chomutovské dívky lepším týmem a dost trápili naší obranu. V tomto zápasu, ale nepředvedly svojí kvalitu a toho využil Děčín, který svojí dobrou aktivní hrou už od začátku zápasu začal Chomutov přehrával a nepouštěl je k větším šancím. Děčínští dobře kombinovali a měli dobrý pohyb na hřišti a po první třetině vedli 4:0. V dalším průběhu zápasu Děčín hodně tlačil a napadal. V druhé a třetí třetině už tedy šlo o kontrolu výsledku a snahu zlepšit kombinaci a koncovku na hřišti. Ve třetí třetině se podařilo dívkám z Chomutova vstřelit jejich jediný gól zápasu a tím okrást děčínského brankáře o vychytanou nulu, která by zápasu velmi slušela. Celkově se jednalo o kontrolovaný zápas z hokejek Děčína.

Děčín opět odehrál dvě velmi dobré utkání v Chomutově, kde hráčům a hráčkám místní hala velmi sedí a cítí se tam dobře. Na týmu byla vidět pohoda a chuť bojovat o co nejlepší výsledek. Trenér byl s předvedenou hrou spokojený a je vidět posun, jak individuální tak i v týmovém pojetí hry od začátku sezóny a to dělá trenérský tým spokojený. V neposlední řadě patří velká pochvala Jirkovi Vrátilovi, který si jako mladší žák odbyl svůj první zápas v bráně v kategorii starších žáků a předvedl velmi kvalitní výkon, který hlavně v zápase proti Roudnici pomohl Děčínu k zisku 6 bodů ze dvou zápasů.