Domácí utkání starších žáku B přineslo 3 body

Dne 20. 11. odehráli starší žáci B svůj první domácí turnaj v tělocvičně na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše.

Na turnaji děčínské hráče čekaly výjimečně 3 zápasy v jeden turnajový den. Na turnaji se opět potkali s týmy z prvního turnaje sezóny tedy s Roudnicí nad Labem a Chomutovem Domeček. Novým protihráčem byl tým složený pouze z děvčat z Chomutova.

1.FBC DDM Děčín IV 4:6 BK REAL ROUDNICE n/L

V první zápase narazil tým Děčína na soupeře, kterého na prvním turnaji porazil o jeden gól brankou v poslední vteřině zápasu. Děčínští vstoupili do zápasu velice chladně a bez pohybu. To zapříčinilo rychlé prohrávání 0:3. Do druhé třetiny, ale hráči vlítnuli po hlavě a rychle otočili zápas díky zpřesněným přihrávkám a lepším zakončením na stav 4:3. V druhé třetině hráči předváděli dobrý a rychlý florbal, tak jak si trenéři a diváci představují. Do třetí třetiny šli hráči s narostlými křídly, které ale Roudnice rychle přistřihla, protože děčínští přestali kombinovat a plnit své taktické úkoly. Hráči začali více hrát sami na sebe a docházelo k hrubým chybám v obraně i útoku. V poslední třetině dostal Děčín opět 3 góly a konečný výsledek zápasu byl tedy 4:6 pro Roudnici.

1.FBC DDM Děčín IV 6:2 Florbal Chomutov Girls

V druhém zápase narazil tým na papírově slabšího protihráče, který ale prokázal svojí kvalitu během zápasu. Nehledě na skóre byl tento zápas zatím nejhorším odehraným zápasem v této sezóně pro tým straších žáků B. Většina hráčů hrála s hlavou dole a jediným přáním – dát gól. To se bohužel podepsalo na celkovém výkonu týmu. Děčínský tým si nepřihrával a měl špatný pohyb po celém hřišti. Za poslední třetinu (10 minut) si děčínský tým dal pouze 11 přihrávek. Celý výkon v zápase byl velmi nesoustředěný a zbrklý. Nutno říct, že tým dívek z Chomutova byl celý zápas lepším týmem a děčínští mohou být rádi, že výsledek skončil v jejich prospěch.

Florbal Chomutov Domeček 3:2 1.FBC DDM Děčín IV

Po špatném druhém utkání na turnaji měl přijít na řadu nejtěžší soupeř na turnaji. Před utkáním měli trenéři z Děčína velký strach o výsledek utkání vzhledem k výkonu svého týmu. Naštěstí promluva „do duše“ během pauzy na hráče zabrala a vstoupili do třetího utkání s čistou a hlavně soustředěnou hlavou. Děčínští hráči začali plnit všechny své taktické a individuální úkoly už od první minuty. Na hřišti se tedy odehrával velmi pěkný a rychlý florbal z obou stran. Nejprve odskočil Chomutov do jednobrankového vedení, ale to se během druhé třetiny povedlo otočit ve prospěch Děčína. Ve třetí třetině se nepodařilo ubránit dvě akce Chomutova a to rozhodlo o výsledku zápasu. Celkově byl výkon našich hráčů velmi kvalitní a docházelo k plnění úkolů zadaných před zápasem a během něj. Zápas rozhodla menší efektivity hráčů Děčína v koncovce, kdy měli několik velkých šancí, ale nedokázali je proměnit. Opět bez ohledu na výsledek se tento zápas hodnotí velmi dobře a kladně.

Celkově byl turnaj dle názoru trenéra spíše nevydařený, kdy první zápas si hráči prohráli sami, ač po druhé třetině to vypadalo, že budou na hřišti dominovat. Druhý zápas byl zatím nejhorším zápasem v této sezóně a naopak poslední zápas byl zřejmě nejlepším odehraným zápasem Děčína. To ukazuje problém starších žáků B s velkými výkyvy ve výkonech nejen mezi turnaji, ale i jednotlivými zápasy. Úkolem trenérů je tedy pro další zápasy nalézt cestu pro co největší utlumení těchto výkyvů.

Sestava: Klaudy Jaroslav, Vlasák Tomáš, Anderlová Kateřina, Burger Pavel, Piskora Matyáš, Koberec Lukáš, Dusík Jakub, Novák Lukáš, Fiala,       Král Samuel, Novák Luboš, Novák Jaroslav, Bára Martin