Junioři „doma“ za 6 bodů

Junioři pořádali o posledním říjnovém víkendu v Novém Boru domácí turnaj. Jak jejich zápasy probíhaly, se dozvíte níže….

V první zápase se děčínský celek poměřil s týmem Žatce. Dle očekávání Děčín držel více míček na svých hokejkách, ale příliš šancí ke vstřelení gólu si nevytvořil. A tak po první třetině vedl nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Ve druhé třetině děčínští přidali na pohybu, což vedlo k vytvoření více gólových příležitostí. Ty navíc domácí borci proměnili a odskočili žateckým na rozdíl čtyř gólů. V poslední části utkání padla pouze jedna branka. Vstřelil jí Děčín a pečetil tak zisk 3 bodů.

FBC DDM Děčín : Jazzmani Žatec

Ve druhém zápase čekal juniory celek z Mostu, který ve svém prvním utkání ukázal, že umí zahrozit hlavně z rychlých protiútoků. V první třetině se děčínští snažili trpělivou kombinací vytvořit šance ke skórování. To se povedlo dvakrát. Nicméně přišly i chyby, které nabídly šanci celku Mostu. Dvě chyby mostečtí potrestali a první třetina skončila nerozhodně. Ve druhé třetině přišel nečekaný výpadek Děčína. Hráči si nedokázali kvalitně rozehrávat, což vedlo k chybám a snadným gólům v děčínské brance. Mostečtí si vytvořili náskok tří gólů před poslední částí zápasu. Naštěstí zabral hlasitější projev před třetí třetinou. Děčín přidal na pohybu a kvalitě v rozehrávce, což vedlo k mnoha šancím. Čtyři z nich hráči proměnili a poslední gól vstřelili do prázdné branky při soupeřově hře bez brankáře. Dokonali tak obrat špatně rozehraného zápasu a získali plný počet bodů z turnaje.

FBC DDM Děčín : Vipers Most