78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
232_20231228_175046.jpg

Není to samozřejmost a dříví do lesa netaháme, my radši sázíme

Listopad a prosinec patřil školnímu florbalu.

Listopad a prosinec patří tradičně školním florbalovým turnajům. V nich se velmi vedlo naší nejdéle fungující akademii při ZŠ Dr. Miroslava Tyrše. Ta pod vedením Tomáše Štěpánka oslavila postup do krajského kola ve všech šesti kategoriích! Štěpa nám k této příležitosti poskytl krátký report.

"Naše škola má nálepku školy s florbalem, ale nefungujeme jako sportovní výběrové nebo hokejové školy. S těmi se setkáváme na kraji. My nestahujeme florbalisty do jedné školy nebo nevytváříme speciální skupiny v rámci tělocviku. To je nošení dříví do lesa. My naopak nabízíme všem od první třídy všestrannou sportovní přípravu, otevíráme florbalové možnosti pro všechny děti nebo třídy."

Zpátky k turnajům. Máme za sebou okrskové i okresní finále florbalových turnajů chlapců a dívek.
"Infarktově se na kraj podařilo postoupit kategorii 6-7.tříd, a to když honila zdánlivě nedohonitelné skóre proti ZŠ Březová. To se povedlo 20 sekund před koncem. S velkou oslavou a náskokem jedné branky na druhou Kamenickou jsme brali postup. Starší kategorie 8-9.třída si svůj postup vybojovala bez většího stresu nad ZŠ Březová a ZŠ Kamenická."

"Chlapecký úspěch podtrhl, to co se na naší škole ještě nepovedlo. V letošním roce se probojovalo na kraj všech 6 kategorií. Žádná jiná škola z našeho děčínského okresu od Jílové po Šluknov na kraji nebude reprezentovat s florbalkami v ruce, nežli ta se zeleno-bílými dresy. Je potřeba tento úspěch brát s pokorou a nebrat to jako samozřejmost, protože florbalové turnaje jsou jedny z nejpočetnějších turnajů, kde konkurence existuje a postup je vždy jen pro jednoho například z 15 týmů. Letos na krajské kolo klokaními skoky doskákali týmy chlapců a dívek z 1.stupně, dívky a chlapci ze 6-7 tříd a nakonec i dívky a chlapci z 8-9.tříd. Dívek z druhého stupně se trenérsky tradičně ujal ředitel Jirka Brouček."


"Na kraji je každá medailová pozice velkým úspěchem a věříme, že z 6 želízek v ohni se nám nějaký povede. A kdyby se nepovedlo - není to hlavní ukazatel spokojenosti. Ta vypadá jinak – děti se těší na každé setkání, jsou ochotni chodit i v ranních hodinách ve velkém počtu, v jídelně a na chodbě se Vás ptají co dneska budeme dělat a upřímně se k vám hlásí. Berou za své motivační projekty, hrdě nosí tahounské triko a během roku počty dětí rostou. A florbal je prostě neomrzí."