Odpolední turnaj v Litvínově nám sedl

Netradičně až po obědě vyrazila skupina mladších žáků na turnaj do Litvínova. To, jak moc odpolední klání našim borcům sedlo čtěte níže ;)

Chomutov

K prvnímu utkání nastoupila naše parta proti chomutovským florbalistům. Již od prvním momentů bylo jasné, že půjde o vyrovnané klání, které rozhodnou detaily. Oba týmy dobře bránily, navíc v obou brankách si vedli velice dobře oba brankáři. Chomutov hrozil především rychlými přihrávkami do našeho předbrankového prostoru. Toto jsme však brzy prokoukli a ve zbytku utkání si naše brankoviště poctivě hlídali. Poločasová remíza 2:2 byla asi zasloužená, ale my chtěli utkání vyhrát. I druhá půle měla obdobný průběh, vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách... tentokrát s tím rozdílem, že Děčín obdržel už jen jeden gól a vyhrál 4:3.

Litvínov

Druhý zápas byl úplně jiný než ten první. Litvínovští byli mnohem nebezpečnější a využili v podstatě všech našich zaváhání. Do poločasu si vytvořili náskok 5:0. Od druhé části jsme využili možnosti hrát ve čtyřech hráčích, ovšem ani to nám k brankám nepomohlo.. důvodem ale nebyla herní převaha soupeře, ale naše nemohoucnost vstřelit branku. Litvínov si určitě vyhrát zasloužil, na konečném skóre by jsme si ale pár gólíku také zasloužili. Bohužel.. 0:7.

Most

Do třetího mače jsme vstupovali s tím, že to bude vyrovnané utkání jako to první. To se následně také potvrdilo. Šli jsme sice do vedení 2:0, kdy se dvakrát trefil Víťa Bartůšek, to ale ještě do poločasu Most stáhl a v půlce to bylo opět 2:2. V dalším průběhu poskočilo skóre na 3:3, to když se prosadil Max Votápek, a už to vypadalo na remízu, když se 7 vteřin před koncem utkání před brankářem objevil David Pech a gólmana soupeře nemilosrdně propálil.

Děčín tak zvládl dvě vyrovnané bitvy. Herní projev si zaslouží pochvalu, hráli jsme bez hrubých chyb, které nás často sráží. Některé situace jako standartky bychom už měli zahrávat chytřeji a určitě by se také hodilo více využívat střed hřiště. Tak snad se na tréninku v tomto ohledu do příštího turnaje posuneme a na turnaji v Chomutově se ukážeme zase v o chlup lepším světle :-)