Oslabení juníci s polovičním bodovým ziskem v Kadani

Junioři vyrazili na první ligové zápasy do Kadaně, aby si nejprve zastříleli proti Lovosicím a následně nedokázali odolat domácí vozbě.

ASK Lovosice - FBC DDM Děčín   3:11 (1:1, 1:6, 1:4)

statistiky ze zápasu zde

Z celkového počtu 8 hráčů do pole bylo hned 5 dorostenců, a tak tu byla otázka, jak se kluci bez dalšího juniorů, kteří z různých důvodů do Kadaně neodcestovali, se zápasy poradí. Lovosice sice využili hned první příležitost po laciné ztrátě míčku na půlce, ale jinak Děčín ovládal hru, jen si nedokázal lépe vyhovět přihrávkou, pro lepší pozici k zakončení. Od druhé třetiny tento prvek však do své hry zabudoval a branky přeci začali padat. Lovosice Děčínu nabízeli poměrně dost prostoru, čehož využívali především obránci, aby míček zavezli na útočnou polovinu a pak to již bylo o efektivním pohybu bez míčku či zakončení. Třetí třetinu si Děčín zkoušel jiné rozestavení, a tak se brankových příležitostí poněkud ubylo. I tak dokráčeli Děčínští junioři k vysoké výhře a ušetřili nějaké síly na další zápas.

FBC DDM Děčín  - FBC DDM Kadaň  6:10 (2:3, 2:5, 2:2)

statistiky ze zápasu zde

Duel dvou "dédémáckých" celků byl velmi atraktivní a plný offensivních akcí, čemuž odpovídá i vyrovnaný a vysoký počet střel (40:40). Zápas začal lépe Děčín, ale domácí nečekali s odpovědí moc dlouho. Vyrovnanou první třetinu nakonec pro sebe urvali Kati. Ve druhé třetině se již ale začal projevovat jednak hlavně početní deficit děčíňáků a také hladovost domácích mladíků, kteří využívali našich pomalejších reakcí a návratů do obrany k pohledným ťukesům do poloodkryté branky. Ve druhé třetině si tak Kadaň vypracovala rozhodující náskok. Do té třetí nastoupil Děčín v defenzivnějším postavení a zamezil tak dalším gólovým akcím. A naopak to byli naši hráči, kteří se dostávali do slibných šancí. Bohužel řada z nich zůstala nevyužita. Za zmínku ještě stojí hattrick pana hračičky :) Kryštofa Loubka. Každopádně klobouk dolů před klukama, v nelehkých podmínkách proti silnému soupeři nechali na hřiště vše a přispěli k pěkné florbalové podívané. Už teď se těšíme na odvetu, až nás doplní další hráči, kteří teď chyběli.