78_20230828_132803.png
77_20230828_132604.png
209_20230821_191757.jpg

První kolo poháru bylo pro muže zároveň tím posledním

Muži se opět po roce účastnili Poháru českého florbalu, ve kterém loni prošli, bez větších potíží, do druhého kola. Jak se v prvním kole našemu áčku dařilo letos?

Ve skupině E, hrané v nové nádherné Kolínské hale Borky, měl Děčín papírově patřit mezi týmy jenž si postup uhrají. Postupový klíč byl totiž velmi mírný a posílal dále čtyři celky z pěti. Děčínský pohárový příběh byl však psán rudým perem a nasměroval náš celek jiným směrem...

Kralupy

Na úvod čekal Děčín souboj s Divizním rivalem z Kralup. Vstup do utkání podchytil lépe soupeř. Utkání hrané v solidním tempu se ale Děčínu dařilo vyrovnat, a to jak herně, tak výsledkově. Následnou převahu z konce zápasu však náš celek nedokázal přetavit ve vstřelený gól a oba celky si připsali remízu a jeden bod do tabulky.

Kolín

Kolín ve svém prvním utkání obdržel nakládačku od Neratovic (1:11). Možná proto se proti Děčínu hodně soustředil na obranu. Děčín šel do utkání s tím, že chce diktovat tempo hry, jít do vedení a utkání v klidu dovést do vítězného konce. Realizace plánu však pokulhávala za teoretickou částí.

Kolín nechal Děčín bušit do své připravené obrany a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Jeden takový se ujal v čase 12:16 a soupeř byl rázem plný energie. Děčín se nemohl trefit, střílel do bloků, mimo branku, ale gól se vstřelit nepodařilo. Bohužel Kolín utkání ubojoval a udělal Děčínu čáru přes rozpočet.

Koberovy

V neděli ráno hrál Děčín hned první utkání dne a do duelu s celkem Koberovy vstoupil dobře. Po dvou třetinách dokonce Děčín vedl 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se na směru utkání mělo něco měnit. No bohužel pár chyb vedlo až k vedení soupeře a na čepele děčínských se vkradla nervozita. Hra v 6 proti 5 vedla sice ke snížení na rozdíl jediného gólu, ale na více to nestačilo a Děčín prohrál i druhé utkání, kde počítal s 3 body.

Neratovice

Před naším utkáním s Neratovicemi remizoval Kolín s Koberovy 3:3, což Děčín na dobro vyřadilo a poslední utkání mohl náš celek odehrát bez tlaku na výsledek. Neratovice, soupeř hrající regionální ligu, potrápil Kralupy a jasně si poradil s výše zmíněnými, Kolínem i Kobrovy. Čekal nás tak silný soupeř, což se také potvrdilo.

Stejně jako proti Kralupům, i zde Děčín hrál proti kvalitnímu soupeři dobrý zápas. Do třetí třetiny sice náš oponent vstupoval za stavu 2:1, ale Děčín nechtěl odjíždět pouze s jednou remízou a opět v 6 srovnal na 2:2. Závěrečný gól v poslední vteřině Děčínu rozhodčí již neuznali, a tak se oba soupeři rozešli s jedním bodem.

Shrnutí:

Děčín odehrál dvě super utkání proti kvalitnějším soupeřům ze skupiny, ve kterých také nakonec uhrál své dva jediné body. Bohužel nezvládl další dvě utkání proti Kolínu a Koberovy, kde počítal s 6 body. 

Ačkoliv tým bral první kolo poháru stále jako přípravu na Divizní sezónu, Děčín poprvé v historii nepostoupil z prvního kola Poháru a to je jednoznačný neúspěch.