Šestibodoví starší žáci B

Dne 17. 10. 2021 vyrazili starší žáci B na svůj první letošní turnaj do Chomutova.

Dne 17. 10. 2021 vyrazili starší žáci B na svůj první letošní turnaj do Chomutova. Hráči přijeli na turnaj natěšeni a připraveni se poprat o 6 bodů.

BK REAL ROUDNICE n/L    6:7    1.FBC DDM Děčín IV

V prvním zápase potkali děčínští tým z Roudnice nad Labem. První třetina byla v režii Děčína a díky hattricku Richarda Mlejnka děčínští hráči rychle odskočili do vedení. Ve druhé a třetí třetině ale děčínští usnuli na vavřínech a díky chybám v obraně se podařilo Roudnici srovnat na 6:6. Dvě minuty před koncem došlo k vyloučení roudnického hráče na 2 minuty za nesportování chování a to dalo šanci našim k pokusu o výhru v prvním zápase. Vítězný gól nakonec vzešel z hokejky Jáchyma Jiruše jedinou sekundu před koncem zápasu a díky jeho trefě si Děčín odnesl první 3 body v sezóně.

1.FBC DDM Děčín IV 8:3     Florbal Chomutov Domeček

V druhém zápase nastoupili hráči v dobrém rozpoložení a odhodláni bojovat o druhou výhru. Děčínští hráči opět dobře vstoupili do zápasu a ujali se vedení. O zápasu rozhodla druhá třetina, ve které Děčín dokázal dát 5 gólů (opět hattrick Richarda Mlejnka). K výsledku pomohl i dobrý výkon golmana Jaroslava Klaudyho, který zápas odchytal s úspěšností téměř 90%. Děčínští na rozdíl od prvního zápasu nepolevili a řádně plnili své úkoly po celý zápas, což vedlo k zisku dalších 3 bodů.

Celkově byl turnaj velmi vydařený a dobrým vstupem do nové sezóny po dlouhé herní pauze. Děčínští starší žáci B ukázali, že umí hrát dobrý ofenzivní florbal a zaslouženě si odvezli první 6ti bodový zisk.

Sestava : Klaudy, Bára, Koberec, Mittlebach L., Mlateček, Novák J., Vlasák, Jiruš, Král, Piskora, Macháčová, Mlejnek, Anderlová