Úspěšný závěrečný turnaj starších žáků B

Dne 24.4. vyrazili SŽ B na svůj poslední turnaj v sezóně 21/22 do Roudnice nad Labem.

Poslední turnaj letošní sezóny v Ústeckém přeboru starších žáků čekal dne 24. 4. v Roudnici nad Labem na starší žáky B. Na turnaji potkali dva chomutovské týmy - Chomutov Girls a Chomutov Domeček. Děčínští jeli na turnaj s hlavním úkolem - pořádně si užít poslední zápasy a zkusit zabojovat o poslední body. Oproti předchozím turnajům jela početnější hráčská základna s rovnou třemi kompletními útoky a čtyřmi obránci. V prvním zápase jsme potkali chomutovské dívky, které v předchozích zápasech dokázaly naší obranu potrápit, ale nepodařilo se jim od nás získat body. Druhý zápas se čekal velmi vyrovnaný proti chomutovským klukům se kterými jsme odehráli dvě vyrovnaná utkání, která vždy skončila rozdílem pouze jedné branky - jednou vítězně pro Děčín a jednou pro Chomutov.

Florbal Chomutov Girls 1:12 1.FBC DDM Děčín IV

V prvním zápase nás čekal tým čistě složený z chomutovských dívek. Jak napovídá výsledné skóre jednalo se spíše o jednostranný zápas, kdy hráči a hráčky Děčína velmi dobře kombinovali a nepouštěli Chomutov k míčku. Dobrou a rychlou kombinační hrou se naši hráči rychle ujali vedení a poté v klidu kontrolovali průběh zápasu. První dvě třetiny byly odehrané dle představ trenérů, ale bohužel jako je již zvykem z posledních turnajů ve třetí třetině došlo ke zhoršení pohybu a koncentrace na hru a díky tomu měl Chomutov větší prostor ke hře, ale naštěstí veškeré jejich útoky dobře likvidovala naše obrana. Díky dobré kombinaci a pohybu celkem 10 hráčů v poli z 13 zaznamenalo alespoň 1 bod v zápase. Kdy Jakub Dusík a Matěj Volf rovnou zaznamenali minimálně hattrick. Nutné je, ale vyzvednout i individuální kvality hráček z Chomutova, které předváděly své kvality, ale často nebyly doplněné svými spoluhráčkami.

1.FBC DDM Děčín IV 4:3 Florbal Chomutov Domeček

Druhý zápas už byl o poznání vyrovnanější i když opět děčínští hráči velmi dobře vstoupili do zápasu a první třetinu dobře kontrolovali průběh hry na hřišti. Díky dvou rychlým gólů během prvních dvou minut se dostal tým Děčína do potřebného klidu. Z prvního zápasu pokračoval klid ve hře a dobrý přechod do útoku s dobře prováděnou kombinací a tak měl Děčín více ze hry během první i druhé třetiny zápasu. Za dobrou hru byli děčínští ve druhé třetině odměněni dalšími dvěma góly. Vstup do třetí třetiny byl pro Děčín za stavu 4:1 velmi lichotivý, ale opět se ukázalo že starším žákům B se v letošní sezóně třetí třetiny zápasů nedaří. Dávali protihráčům více místa na hřišti a tak i Chomutov začal vystrkovat růžky. Dvě a půl minuty před koncem zápasu Chomutov snížil stav zápasu a minutu před koncem dotáhl na jednobrankový rozdíl. Naštěstí se naši hráči a hráčky vzchopili a poslední minutu zápasu si pohlídali a díky tomu domů přivezli celých 6 bodů z turnaje.

Celkově byl turnaj velmi vydařený a trenéři byli velmi spojení s předváděno hrou svých svěřenců na hřišti. Nutné pochválit všech 15 účastníků (13 hráčů a dva golmani) za předvedený výkon, který lze považovat za nejlepší v celé sezóně. Na hráčích a hráčkách byla vidět odvedená práce na tréninkách za několik posledních turnajích a kvalita hry stoupala. Nutné je, ale v neposlední řadě, pochválit nováčka v našich barvách Daniela Škodu, pro kterého byl tento turnaj vůbec první v jeho kariéře a z tohoto turnaje si odvezl rovnou 3 body (2 přihrávka v prvním a 1 přihrávka v druhém zápase).

Sestava: Klaudy Jaroslav, Anderlová Kateřina, Volf Matěj, Burger Pavel, Mittelbach Václav, Mittelbach Lukáš, Mataj Matyáš, Dusík Jakub, Novák Lukáš, Machačová Valentýna, Rajtr Bobeš, Blahovec Šimon, Král Samuel, Škoda Daniel, Bára Martin