Zhodnocení víkendu 28.-29. října

Pro náš klub byl tento víkend jeden z těch méně náročných. Ke svým zápasům nastoupili jen dvě kategorie, a to muži A a muži B.

Oba celky řešily před víkendem potíže se sestavami. Jak se s nimi vypořádali??

Muži A

Z důvodu nemoci áčku odpadl Kryštof Loubek a v na pátečním tréninku si poranil kotník Michal Záruba. Dále absentoval Petr Fišer a zdravotní trable s kolenem řešil i brankář Adam Havriljak. Sestava pro zápas s Chebem byla značně okleštěna.

I přes to Děčín vstoupil do zápasu aktivněji. Soupeře k ničemu nepouštěl a na střely první periodu ovládl 15:2! Gólově se však dokázal prosadit pouze jednou. Druhá třetina byla značně ovlivněna vyloučeními, domácí zahráli 3x za hranicí pravidel a museli překonat 3 oslabení. To soupeři vlilo čerstvou krev do žil a hra se tak vyrovnala. Ve třetí části Děčínští konečně začali proměňovat své šance a na konec zvítězili 7:2.

Děčín 7:2 USKAkademik Cheb

Muži B

Muži B vyrazili na 3. turnaj sezony do Mostu, kde je čekaly zápasy s Bílinou a Mostem B. Sestava tentokrát byla ještě poslepovanější než posledně. Golman Míša Huk opět nastoupil v útoku, doplnil nás junior Adam Zikmund a povolán byl Péťa Vybíral. I tak nás bylo jen 9 v poli. Všichni podali vynikající výkon.

Bílina je aktuálně na 5. příčce. Nastoupila velmi aktivně a my museli smazávat náskok. V infarktovém závěru jsme nakonec urvali vítězství 4:3.

Most B je 4. Před naším duelem rozstřílel Roudnici B. My se však nezalekli a zápas se vyvíjel velmi vyrovnaně. Po první třetině musel odjet Vítek Dvořák a my dohrávali v 8 hráčích. Bohužel dvoubrankové vedení se nám udržet nepodařilo. Soupeř 30 vteřin před koncem srovnal na 4:4 a 8 vteřin před koncem otočil na 4:5. Zlomovým okamžikem jistě byl gól Adama Zikmunda, který špatně postavený rozhodčí neviděl. Znamenal by naše vedení 5:2 a utkání se mohlo vyvíjet jinak.

Nicméně i 3 body jsou úspěch. Nadále vedeme tabulku a v součtu s loňskou sezónu jsme zaznamenali šňůru 7 vyhraných utkání.